Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Miss Africa Turkey belli oldu
Miss Africa Turkey belli oldu
Afrika ülkelerinden gelen ve ülkemizde buluşan genç kızlar podyumda Miss Africa Turkey olmak üzere ter döktü.
Yaşam 21 Nisan 2016 - 11:39

İstanbul’da yaşayan çeşitli Afrika ülke vatandaşlarını kaynaştırmak amacıyla düzenlenen ‘Miss Africa Turkey’ yarışmasında adaylar ülkelerine özgü kıyafet ve dansları sergiledi. Yarışmayı, Uganda adına katılan Nantume Husnah Ruby kazandı.

UGANDA'DAN-NANTUME-HUSNAH-RUBY-BİRİNCİ OLDU

SOSYAL MEDYADAN ÇAĞRI YAPILDI

Nijerya ve Ugandalı organizatörler, Türkiye’deki çeşitli Afrika ülkelerinden gelen genç kızlara, ilk kez kapsamlı düzenlenen yarışmaya katılması için sosyal medya üzerinden çağrı yaptı. Hazırlıkları tamamlanan ve geleneksel hale getirilmesi hedeflenen yarışma için Aksaray’da bir düğün salonu tutulurken Nijerya, Kamerun, Etiyopya, Uganda, Eritre başta olmak üzere çeşitli Afrika ülkelerinden büyük bölümü üniversite öğrencisi genç kızlar ‘Türkiye’deki En Güzel Afrikalı’ seçilebilmek için başvurdu. Yarışmaya kabul edilen adayların tanıtım fotoğrafları bir stüdyoda çekildi. Yarışmaya bazı ülkelerden birden fazla adayla katılabilecekleri ifade edildi.

FOTO: DHA

Adaylar Yusuf Ziya İdacı (İşletmeci) başkanlığındaki Dilara Duman (Organizatör-model) ve Oğuz Kafkas’tan (İşadamı) oluşan jüriden en yüksek puanları almak için podyumda boy gösterdi.

Yarışmayı izlemeye gelenlerin bazıları ‘Miss Africa’ pankartı önünde poz verirken, bazıları da yerel kıyafetlerle yarışmayı izledi. Gündelik kıyafet, spor kıyafeti, Afrika’daki ülkelerine özgü yerel kıyafetler, dans ve bikini ile podyumda boy gösteren ‘Miss Africa Turkey’ adayları oldukça heyecanlı göründü.


Avcılar’da oturan Aydın Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaret Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi Kamerunlu Farida Achie, yarışmaya eğlenmek, yarışma heyecanını tatmak için başvurduğunu anlatırken, “İstanbul’daki en güzel Afrika kızı olmayı, üniversiteyi bitirince model olmayı düşünüyorum” dedi. Etiyopyalı 25 yaşındaki üniversiteli Helen Abraha da modellik yaptığını ve yüzmeyi sevdiğini belirtirken, iddialı olduğunu anlattı.

TÜRKİYE’DEKİ EN GÜZEL AFRİKALI

Yarışma sonunda Ugandalı Nantume Husnah Ruby, ‘Miss Africa Turkey’ oldu, Türkiye’deki En Güzel Afrikalı’ ilan edildi. İkinciliği Nijerya adına yarışan Igwe Cynthia ve üçüncülüğü Etiyopyalı Helen Abraha elde etti. Yarışma birincisine sürpriz hediyeler verileceği açıklandı.

Etiyopyalı Helen Abraha üçüncü oldu

 

Son güncelleme: 12:18 - 21.04.2016