Kadir Gecesi mesajları, sözleri | Sevdiklerinizle paylaşabileceğiniz Kadir Gecesi mesajları

Kadir Gecesi, İslam güneşinin, Kuran meşalesinin dünyayı aydınlatmaya başladığı mübarek bir gece geldi. 2019 yılında Kadir Gecesi 31 Mayıs'ta idrak edilecek. Müslümanlar Kadir Gecesi'nin anlam ve önemini sevdikleriyle paylaşmak istiyor. Haberimizde Kadir Gecesi mesajlarını ve sözlerini bulabilirsiniz. . Siz de sevdiklerinizle en anlamlı Kadir Gecesi mesajlarını paylaşmayı unutmayın.

Kadir Gecesi mesajları, sözleri | Sevdiklerinizle paylaşabileceğiniz Kadir Gecesi mesajları

Kadir Gecesi dileklerin kabulü için dualar edilirken sevdiklerimizin de Kadir Gecesi mesajları atılıyor. Bugünü ibadetlerle geçirecek olan Müslüman dünyası en güzel Kadir gecesi mesajları anlam ve önemini sevdikleriyle paylaşmak istiyor. Bizler de bu kutlu günde hayırlı Kadir gecesi geçirmek isteyenler en güzel Kadir Gecesi mesajları ve anlamlı Kadir Gecesi sözlerini  hazırladık. İşte en güzel Kadir Gecesi mesajları ve kandil tebrikleri…

KADİR GECESİ MESAJLARI 2019

– Kardeşliğin kalıcı olduğu, sevenlerin bir araya geldiği mutlu, umutlu ve sevgi dolu, rahmetlerin yağmur gibi bahşedildiği nice kandillere…

kadir gecesi-mesajları-shutter

–  Ağaçlardan dökülen her bir yaprak duacınız; Kur'an-ı Kerim yoldaşınız olsun. Kadir Geceniz mübarek olsun.

– Samimiyetle iman edenler; kalplerini her türlü günah ve nifaktan arındıranlar; dürüstlükle ve tatlılıkla konuşanlar, tamahkarlıktan uzak duranlar, gerçekten mutluluğa ererler. Kadir Geceniz mübarek olsun.

– Konsun yine pervazlara güvercinler, hu hulara karışsın aminler, mübarek akşamdır, gelin ey Fatihalar, Yasinler… İyi kandiller

–  Tövbe güvercini kalbe konsun af dalgalar saadet kervana gelip kapında dursun. Bütün Melekler sizinle,Dualarınız Kabul Kadir Geceniz Mübarek Olsun….

–  Gün vardır, bin yıldan uzun gelir bize, bir yıl vardır bir günden kısa gelir bize. Bire bin yazılan bu gecede dua edelim Rabbimiz’e! Hayırlı kandiller.

–  Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nde, kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi bağışlayıcı ve acıyıcı yüce Allah tüm dualarınızı kabul etsin.

–  Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla’ya sunacağı ve O’nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir Kadir geceniz hayırlı olsun.
kadir gecesi ne zaman 2018 sözcü ile ilgili görsel sonucu

KADİR GECESİNDE 10 BİN KİŞİLİK İFTAR

İzmir Valiliği, İzmir İl Müftülüğü ve MÜSİAD İzmir Şubesi'nin ortak organizasyonuyla Kadir Gecesi'nde “Seccadeni Al, Konak Camii'ne Gel” çağrısıyla Konak Meydanı'nda halka açık program düzenlenecek. Bu akşam saat 20.35'te Konak Meydanı'nda yapılacak Kadir Gecesi programında birbirinden güzel faaliyetler katılımcıları bekliyor.

Kadir Gecesi'nin önemine değinen ve programla ilgili bilgi veren MÜSİAD İzmir Başkanı Bilal Saygılı şunları söyledi: “Rahmet ve mağfiret iklimi olan Ramazân-ı Şerîf'in son günlerini idrâk ediyoruz. Misafir olduğumuz bu son günlerde Kadir Gecesi öyle bir gece ki bir ömre bedeldir. Kur'ân-ı Kerim'de bu gece için bin aydan daha hayırlı olduğu buyruluyor. Rabbimiz bizden bu geceyi dolu dolu geçirmemizi bekliyor. ‘Müminler ancak kardeştirler’ ilahi fermanınca yürekleri bir, gayeleri bir, sevgileri bir, hüzünleri bir kardeşler topluluğu olarak, Kadir Gecesi’nin feyiz ve bereketinden nasiplenmek amacıyla biz de MÜSİAD İzmir üyelerimizin destekleri ile binlerce kişinin katılacağı iftar sofraları kuracağız.”

Bilal Saygılı, “Tüm İzmir halkına bu mübarek gecede ‘Seccadeni Al, Konak Camii'ne Gel’ çağrısı yaptık. İzmir'de geleneksel hale gelen Kadir Gecesi programına heyecanla hazırlanıyoruz. Konak Camii çevresi ve Konak Meydanı’nda yapacağımız iftar organizasyonuna yaklaşık 10 bin kişinin katılmasını bekliyoruz. MÜSİAD ailesi olarak bu hayra, berekete ortak olmak istedik ve bu programın içerisinde yer aldık. Bundan dolayı Rabbimize hamdediyoruz. Programda hafızlar bize Kur'ân ziyafeti verecek ve ilahiler seslendirecek, hocalar dini sohbetleri ile bu gecenin anlam ve önemini anlatacak ve dualar yapacak. Yatsı namazının ardından teravih namazını yine hep birlikte kılacağız. Kadir Gecesi'nin İzmir'de dolu dolu ihya edileceği bir program olacak. Tüm halkımız davetlidir. Kadir Gecesi'nde herkesi Konak Meydanı'na bekliyoruz. Gelin dualarımızı birlikte yapalım” dedi.

TÖVBE GECESİ

Bu gecede eylemlerimizin Kuran'a uygun olup olmadığının muhasebesini yapmalı, varsa eksiklerimizi gidermeli ve bu geceyi yeni bir hayatın başlangıcı saymalıyız.

Dargınlık, kırgınlık, kin ve nefretin yerine sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği hakim kılmalıyız. Yoksul, öksüz ve muhtaçların mağduriyetlerini gidermeye çalışmak, onların kırık kalplerini onarmalı, ellerinden tutup topluma kazandırmak gerekir. Bu gecede yapmamız gereken iş, Kuran-ı Kerim üzerinde yoğunlaşmak ve kendimizle hesaplaşmaktır.

Resimli kandil mesajları İlginizi Çekebilir Resimli kandil mesajları
Loading...