Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Muğla’da ağaç kesimi başladı
Muğla’nın Ula İlçesi Çıtlık Mahallesi, Taşkesiği mevkisinde, 30 hektar yetişmiş orman alanının endüstriyel plantasyon alanı olarak belirlenmesinin ardından bugün sabah saatlerinde ağaç kesimi başladı. Çevreciler, kesimin bir an önce durdurulması için harekete geçti.
Mustafa SARIİPEK
Yaşam 4 Nisan 2020 - 12:15

Çıtlık ve Gökova halkı, Karabörtlen Orman İşletme Şefliği'nin ağaçları kesilmek üzere damgalama işlemine başlaması üzerine önce 14 Şubat’ta Taşkesiği mevkisinde, kalabalık bir etkinlik düzenlemiş ve projeyi protesto etmişti.

Fotoğraf: Sözcü

AĞAÇ KESİMİ BAŞLADI

Kesilecek ağaçların damgalanma işleminin tamamlanmasının ardından kesim ihalesi yapılmıştı. Taşkesiği mevkisinde, 30 hektarlık alanda, tespit edilen ağaçların kesimine başlandı. Çevreciler, bu duruma tepki göstererek, ağaç katliamının durdurulması için harekete geçti.

Fotoğraf: Sözcü

MİLLETVEKİLLERİ DEVREYE SOKULDU

Muğla Çevre Platformu Eşsözcüsü Serdar Denktaş harekete geçerek yetkililerden kesimin durdurulmasını istedi. CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay ile yapılan görüşme sonrasında Erbay, bölgeye hareket etti. Çevrecilerin de organize olarak bölgeye gitmeye başladığı öğrenildi.

Son güncelleme: 12:31 - 04.04.2020