Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Mükemmel düğünün altın anahtarı
Mükemmel düğünün altın anahtarı
Hayatını sevdiği kişiyle birleştirmeye karar verenler, vakit kaybetmeden hayal ettiği düğünü planlamaya başlar. Zaman zaman keyifli, bazen de zorlu bu süreç boyunca dikkat etmeniz gereken pek çok detay var. Bu detaylar konusunda ne kadar özenli davranırsanız, mükemmel bir düğünün kahramanı olmaya da o kadar yaklaşırsınız…
Yaşam 25 Mart 2018 - 01:55

Düğün mekanının renklerine dikkat

Düğün organize ederken ilk yapılması gereken, kullanılacak renklere karar vermek.  İster bu özel akşamı kendiniz organize edin, ister bir şirketle çalışın, masalarda kullanılacak örtülerden canlı çiçeklerin tonuna her şeyi etkileyen bu seçim büyük önem taşıyor. Romantik çiftler tercihini genelde mor-beyaz ikilisinden ya da pastel tonlardan yana kullanıyor.

Çiçek deyip geçmeyin

shutterstock_721989916-1

Mis kokusundan zarif görünümüne, ortama kattığı fresh havadan renklerine çiçek, mekanının olmazsa olmazlarındandır. Bu noktada dikkat etmeniz gereken, düğün tarihinde kolayca bulunan çiçekler arasından bir tercih yapmak. Eğer nadir bir çiçeğin hayranıysanız, bu özel çiçeği sadece gelin buketinizde kullanmanızda yarar var.

Masanın ışıltısı gelinin pırıltısı

shutterstock_447084325-1

Düğünde masa süslemesinden her konuk için hazırlanmış minik hediyelere kadar tüm  detaylar göze çarpmalı fakat bu unsurlar gecenin iki kahramanını pırıltısıyla geride bırakmamalıdır… Organizasyon şirketleri genelde tek bir masaya bakarak süslemelere karar vermenizi ister. Tam bu noktada, aynı şekilde hazırlanmış pek çok masanın düğün mekanında nasıl göründüğüne dair bir ön çalışma isteyin. Bu görüntü, masaya dair fikrinizi değiştirebilir.

En hassas konu masa düzeni

shutterstock_384901462

Kalabalık bir davetli topluluğunun bulunduğu her davette olduğu gibi, konu masa düzeniyse düğünlerde genellikle problem çıkar. Bunun nedeni organizasyon eksikliğidir. Özenle hazırladığınız davetiyeleri düğünden en az 1.5 ay önce konuklara ulaştırmış olmalısınız. Böylece düğünde bulunup bulunmayacaklarını belirtmek ve programlarını organizasyona göre ayarlamak üzere gereken vakti de tanımış olursunuz. Davetiye konusunda bir başka önemli detay da bebekli davetlilerle ilgili. Bu özel gecede hem minik konukların rahatsız bir gece geçirmemesi hem de bu özel geceye ağlamalarıyla damga vurmasını istemiyorsanız davetiyeye yazacağınız nazik bir cümleyle konu hakkındaki hassasiyetinizi belirtebilirsiniz.

Sürprizli bir gece için

Dekorasyondan müziğe, oturma düzeninden elinizde tuttuğunuz çiçeğe her şeyi planladınız. Ama geceye farklı bir renk katmak istiyorsanız o zaman kuracağınız sevimli bir şeker masası, çift olarak çektiğiniz minik videonun gösterimi ya da genç konuklara belli bir saatten sonra hediye edeceğiniz ışıklı taç, yanıp sönen bardaklar, nikah sonrası ilk dansı eğlenceli bir şekilde hazırlamak size yardımcı olabilir.

Her organizasyonun kurtarıcısı: Doğru müzik

shutterstock_587732210-1

Bir düğünün ne kadar keyifli olduğunu gösteren en önemli faktör, gelin ve damadın ne kadar eğlendiğidir. Pistten hiç inmeyen ve gülen yüzleriyle davetlilere unutulmaz bir akşam yaşatan her çift tüm konuklara “Ne güzel bir düğündü” dedirtir. Gelin ve damadın neşesinin yanı sıra, müzik kusursuz düğünün bir diğer önemli unsurudur. Sorunsuz bir müzik repertuvarı için çiftin seçtiği şarkılardan oluşan bir arşiv hazırlanması en sağlıklı olandır.