Müzik genlerimde var

Dilek Pehlivan, fotomodellikten oyunculuğa, yazarlıktan şarkıcılığa kadar geniş bir yelpazede başarı için mücadele etmeye devam ediyor. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Radyo Sinema ve TV Bölümü mezunu olan Pehlivan, ‘Bana Ne Kısmetler Var’ single’ıyla ve ‘Zayıf Bedenlere Yüktür Aşk’ adlı kitabıyla dikkat çekiyor. Kırklareli doğumlu Pehlivan’la sanat mücadelesini ve hedeflerini konuştuk…

Müzik genlerimde var

– Sanatın pek çok alanında var olmak avantaj mı yoksa dezavantaj mı?

Oyunculuk ve müzik çocukluktan beri yüreğimde var olan iki sevda. 13 yaşımdan itibaren şiir ve şarkı sözleri yazmaya başlayarak kalemli mücadelemi başlattım. Sanatta çok yönlü olmak bana göre avantaj. Aktif ve enerjik olmak beni çok mutlu ediyor. İlgi duyduğum bir diğer branş olan fotomodellik çalışmalarımı ise okul yıllarımdaki yardım defilelerinde amatörce sürdürmüştüm.

– Müziğe duyduğun ilgiyi ilk nasıl keşfettin?

Bağlama ustası olan babam Fikret Pehlivan her zaman müzikle iç içe olduğu için ben de bundan etkilendim. Hep yanındaydım. Trakya'daki düğünlerde derneklerde hep şarkı söylüyordum. Yani müzik aileden geçti bana; genlerimde var…

pehlivan-2

Ayla Algan'dan eğitim aldım

– Bir diğer ilgi alanın olan oyunculuk adına Ayla Algan'dan eğitim almışsın?

2000 yılında memleketim Kırklareli'den ayrılıp İstanbul'a yerleştim. Hayat mücadelemi burada sürdürmeye karar verdim. Çok sevdiğim sanatçı Ayla Algan'dan oyunculuk dersleri aldım. Oyunculuğun püf noktalarını gösterdi ve bu da bana çok yardımcı oldu. Ardından TRT I'de ‘Yamak Ahmet' dizisinde oynadım ve irili ufaklı pek çok rollerle dizilerde yer aldım. Ama asıl sevdam müzik…

ayla-algan-ile-1

Sırada roman yazmak var

– Biraz da kitabını konuşalım…

‘Zayıf Bedenlere Yüktür Aşk' adlı kitabımda şiirler ve denemeler var. Vatan sevgisinden hayat mücadelesine kadar pek çok farklı konuda yazdım şiirlerimi. Şimdi de bir roman üzerinde çalışıyorum.

– Yılbaşı programın belli mi?

Geçen yılbaşı Kahramanmaraş Hayal Kahvesi'nde sahneye çıktım. Bu yılbaşında Anadolu'dan gelen pek çok sahne teklifi var ama henüz karar vermedim.

pehlivan-3

Hedefim albüm yapmak

– Yeni single'ın konusunda neler söyleyeceksin?

En son söz ve müziği bana ait olan ‘Bana Ne Kısmetler Var' adlı single'ımı çıkardım. Konserlerim ve sahne çalışmalarım devam ediyor. Şimdiki hedefim bir albüm yapmak. Müzik dünyası yakında benim çeyiz sandığımla tanışacak ve çok beğenecek.

– Çeyiz sandığı mı?

Evet, yıllardır yazdığım şarkı sözleriyle yaptığım bestelerim çeyiz sandığımda bekliyor. Şu an en az 10-15 tane albüm yapacak kadar şarkı var elimde. Müziksiz yaşayamam.

sahnede

– Sahnede olmak hoşuna gidiyor mu?

Hem de nasıl… Günay Restoran dahil İstanbul'un pek çok ünlü lokalinde sahne aldım. Elimde mikrofon sahneye çıkınca ayaklarım yerden kesiliyor, adeta uçuyorum ve başka bir aleme gidiyorum. Kendimi en iyi müzikle ifade ediyorum.

– Sahnede hangi tarz müzik yorumluyorsun?

Repertuvarım pop ağırlıklı ama halk müziğinden alaturkaya kadar her tür müziğe hakimim. Hırs yaptım, İTÜ Devlet Konservatuarı Müzikoloji Bölümü'nde yüksek lisans yapıyorum.