Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Nakil bekleyen binlerce kişiye umut oldu
Nakil bekleyen binlerce kişiye umut oldu
Yozgat'ta yüksek tansiyon nedeniyle geçirdiği beyin kanamasının ardından beyin ölümü gerçekleşen Hakan Bacanak´ın (27) organları, nakil bekleyen hastalara umut oldu.
Yaşam 5 Ocak 2018 - 21:37

Yüksek tansiyon nedeniyle beyin kanaması geçirerek Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine kaldırılan Hakan Bacanak’ın beyin ölümünün gerçekleşmesinin ardından Bacanak’ın organları ailesi tarafından bağışlandı. Ankara’dan organ nakli için Yozgat’a gelen 7 kişilik ekip, yaklaşık 3 saat süren operasyonla beyin ölümü gerçekleşen Bacanak’ın korneaları, karaciğer, böbrekleri, dalak ve kalbini aldı. Ankara’ya götürülen organlar, nakil bekleyen hastalara nakledilecek.

BÜTÜN ORGANLARINI BAĞIŞLADIK

Hakan Bacanak’ın kuzeni Ali Olcay’da yaptığı açıklamada, “Hakan 27 yaşındaydı, yüksek tansiyondan hayatını kaybetti. Beyin ölümü gerçekleşince organları yaşadığı için organlarını bağışlamak istedik. Bir insan öldüyse yaşamaya çaba harcayan bir insan şifa bulsun istedik. Bağışladığımız organlarla bir can şifa bulsun istiyoruz. Bizi tek mutlu edecek o. Bütün organlarını bağışladık. İnşallah nakledilecek kişiler sağlık bulur diye düşünüyorum” dedi.
organnaskli