Sözcü Plus Giriş

Naomi’nin tahtını sallayan model

Duckie Thot, ‘Alice Harikalar Diyarında’ konseptliyle hazırlanan 2018 Pirelli takviminde Alice rolünü üstlendi. Güzelliği kadar, hayatta pes etmemeye dair hikayesi ve Naomi Campbell’ın tahtına aday oluşuyla da gündeme gelen Thot, Campbell’ın tersine, kaprissiz ve sempatik tavırlarıyla dikkat çekti.

null
Güncellenme: 05:51, 18/11/2017
Naomi’nin tahtını sallayan model

– Pirelli takviminde yer alacağınızı ilk olarak takvimde imzası olan fotoğraf sanatçısı Tim Walker'dan mı öğrendiniz?

Hayır… Tim ajansımla görüşmüş. O sırada ben uçaktaydım ve bu güzel haberi uçaktan inince ajansımdan aldım.

1-5

– Bu proje kariyerinizi nasıl etkileyecek?

Sanırım bu deneyim hayatımı değiştirdi çünkü Pirelli takvimi benim hayalimdeki iş. Buradan sonra nereye giderim, aklım beni nereye götürür, bir sonraki Harikalar Diyarım neresi olur hiç bilemiyorum…

1-7

Naomi Campbell, Pirelli davetinde yan yana görüntülenmek istemediği Thot'tan uzak durmayı tercih etti.

1-3

Birlikte çalıştığım kadro ufkumu açtı

– Pirelli takviminin kapağında olmak nasıl bir his?

Pirelli'nin kapağında olmak ve burada bu çekimi yapmak gerçekten bana sınırsız bir seçenek sunuyor. Kim istersem onu olabileceğimi bilmek çok özel bir his. Alice karakterini canlandırmak ve birlikte çalıştığım kadro ufkumu açtı…

1-9

– Bu seneki çalışmanın ırkçılığa dikkat çekmek gibi çok özel amaçları da var…

Projenin arka planında bu kadar olumlu ve güzel bir mesaj verdiğimiz için kendimi çok mutlu hissediyorum. Tim Walker a tüm dünyaya çok olumlu bir mesaj verdi.

Muhteşem dönüş

Ekim 1995 tarihinde Avustralya'da doğan Duckie Thot, Güney Sudan asıllı… 17 yaşındayken, doğduğu ülkede düzenlenen Next Elite Top Model yarışmasında ikinci oldu. Barbie bebeklere benzerliğiyle dikkat çeken genç model, yarışmadan sonra sosyal medyadan aldığı eleştiriler üzerine iki yıl ortadan kayboldu. Fakat muhteşem bir geri dönüş yaptı.

1-13

Kurgu, hayal gücünden oluşan sonsuz bir alan

– Alice'i farklı bir şekilde yorumlamak da ustalık istiyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Tim ile proje konusunda en başta konuştuğumuzda, bu zaman kadar Alice'in bana hep tek taraflı betimlendiğini söyledi. Bence bu projede de bununla mücadele etti. Sonuç da harika oldu. Zaten kurgunun en güzel yanı da sahip olunan olanaklardan ve hayal gücünden oluşan sonsuz bir alan olması.