Nil Karaibrahimgil: Çamuru sevdim…

Aynı zamanda kendisi de bir ebeveyn olan Nil Karaibrahimgil, “Hayata Hazırlayın” adlı kampanya kapsamında “Bırak Hayata Hazır Olsun” adlı bir şarkı yazıp besteledi, İlkadımlarım YouTube kanalında yayınlanan klibin yönetmenliğini ise Serdar Erener üstlendi.

Nil Karaibrahimgil: Çamuru sevdim…

Aptamil Çocuk Devam Sütleri, bu yıl Anneler Günü'nü; Nil Karaibrahimgil'in yazıp bestelediği ve klibini Serdar Erener'in çektiği özel bir şarkı ile kutluyor. Nisan ayında duyurduğu “Hayata Hazırlayın” kampanyasının ardından, yeni nesil ebeveynlere bu manifestoyu daha iyi anlatmak amacıyla Nil Karaibrahimgil ile işbirliğine giden firma, bu kampanya ile bebeklerin ileride kendi ayaklarının üzerinde durabilmelerinin en iyi yolunun onları dış dünya ile tanıştırıp, keşfetmelerine izin vermek olduğunu anlatıyor. “Hayata Hazırlayın” manifestosu doğrultusunda yazılan ve “O da büyür toprakla, yağmurla / Yanında dur, yolunda durma / Kapatma onu evlere / Sanma ki öyle güvende” sözleriyle başlayan şarkıyla Nil Karaibrahimgil ebeveynleri; bebeklerinin özgürce keşfetmeleri, doğayla tanışmaları ve bu sayede onları hayata hazırlamaları için cesaretlendiriyor.

KENDİME BEKLEMEYİ ÖĞRETTİM

Anneler Günü dolaysıyla ebeveynlere seslenen Nil Karaibrahimgil, oğlunu yetiştirirken tüm annelerle paylaştığı hislerini şöyle aktardı: “Bir anne olarak her gün ama her gün, oğlumun nasıl yolunda durmadan yanında dururum onu düşünüyorum. Her geçen gün, doğanın çocuklar üzerindeki iyileştirici, güven geliştirici, sakinleştirici etkisini görüyorum. Düştüğünde hep kendi kalksın diye beklemeyi öğrettim kendime. Çamuru sevdim. Avucuma uzattığı solucanı aldım mecbur. Ona, dünyanın tüm canlılığıyla harika bir yer olduğunu anlatıyorum her gün. Tohum ekip, suluyoruz, çiçek kokluyoruz. Yere yatıp bulutları izliyoruz. Rüzgârla konuşuyoruz. Çocukları eve tıkarak, ruhlarını havasız bırakıyoruz. Hayata kuvezde hazırlık olmuyor. O yüzden hepimiz, yollarından çekilip yanlarına geçmeliyiz. Bu anneler gününde kendim dahil annelere hediyem, çocukları bıraksınlar. Bıraksınlar ki hayata hazır olsunlar.”