Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Nimri köyü dünya birincisi oldu
Nimri köyü dünya birincisi oldu
Yves Rocher Vakfı’nın 15 yıldır dünya kadınlarının katılımıyla düzenlediği ‘Toprağın Kadınları’ adlı yarışmaya davet edildi.
Yaşam 6 Nisan 2016 - 23:49

Paris'te Yves Rocher Vakfı'nın 15 yıldır düzenlediği ‘Toprağın Kadınları' yarışmasına Türkiye'den kabul edilen ilk proje olan ve Elazığ'ın Nimri köyünde Özgül Öztürk'ün uyguladığı ‘Nimri'de Yeniden Hayat' projesi, dünya birincisi seçildi.

Özgül Öztürk'ün projesi, Fransa'da Yves Rocher Vakfı'nın 15 yıldır dünya kadınlarının katılımıyla düzenlediği ‘Toprağın Kadınları' adlı yarışmaya davet edildi. Türkiye'den uluslararası yarışmaya katılma hakkı kazanan ilk proje olan ‘Nimri'de Yeniden Hayat' adlı proje, 9 ülkeden kadınlara ait projelerin yer aldığı finale kalarak, 27 Mart'a kadar süren halk oylaması ve büyük jüri değerlendirmesi sonucunda dünya birincisi seçildi.

İLK TÜRK KADINI

Yarışmanın sonuçları 5 Nisan Salı günü Fransa'nın başkenti Paris'te Yves Rocher Vakfı'nın düzenlediği ödül töreninde açıklandı. Özgül Öztürk, Türkiye'den finale seçilen ilk Türk kadını olmanın yanı sıra, dünya birinciliğini kazanan ilk Türk kadını olmayı başardı. Törene ailesiyle katılan Özgül Öztürk, tarifsiz bir mutluluk yaşadığını söyledi.