Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘O bir sokak köpeği değil, bir can’
‘O bir sokak köpeği değil, bir can’
Kars'ta üniversitede okuyan öğrencisi Sevgi Öncay, bakımını üstlendiği sokak köpeğini bir haftadır görmüyordu. Bir hafta aradan sonra "Güzel" isimli köpek ile Öncay bir araya geldi. Köpeğin mutluluğu görülmeye değerdi.
Yaşam 11 Mayıs 2019 - 12:16

Kafkas Üniversitesi Eğitim Fakültesi PDR Bölümü öğrencisi Sevgi Öncay, geçen aylarda okula giderken yolda bir sokak köpeği gördü. Ardından o köpeği beslemeye başladı.


Köpeğin ismini ise “Güzel” koydu. Güzel, kendisini besleyen Öncal ile birlikte okula gidip gelmeye başladı. İkili arasında büyük bir sevgi bağı oluştu.


Öncay, geçtiğimiz hafta okula bir hafta ara verdi. Öncay ile Güzel bu bir hafta boyunca birbirini görmedi. Aradan sonra okuluna dönen Öncay, kampüs yolunda gördüğü köpeğine seslendi.

Öncay’ın sesini duyan köpek koşarak yanına geldi ve boynuna atıldı. Güzel, bir haftadır görmediği Öncay’ın yanaklarını yaladı.


Köpeği ilk olarak fakülte bahçesinde gördüğünü söyleyen Sevgi Öncay, “Her derse gittiğimde onu da yanımda götürmeye başladım. Daha sonra köpekle aramda özel bir bağ oluştu. Sadece sesimi bile duyması yeterli. Hatta bir ödevimde ondan yararlanmıştım, onunla çok güzel bir video çekmiştik. Onu sadece bir sokak köpeği değil can olarak görüyorum. Bir haftadır okula gitmiyorum, onun için de görememiştim. Bugün karşılaştık ve hasret giderdik. Bir anda görünce çok sevindim. Çağırınca da hemen yanıma geldi” dedi.

DHA