Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
O Ses Türkiye’nin iğne kurbanı olan yarışmacısı taburcu oldu
O Ses Türkiye’nin iğne kurbanı olan yarışmacısı taburcu oldu
'O Ses Türkiye'nin yanlış iğne kurbanı olan yarışmacısı Cennet Nur, taburcu oldu.
Yaşam 11 Nisan 2016 - 14:04

Mersin’in Erdemli İlçesi’ndeki Devlet Hastanesi’nde, iddiaya göre doğumunun ardından yapılan iğne sonrası bacağı çürümeye başlayan ve Erciyes Tıp Fakültesi’ne kaldırılan ‘O Ses Türkiye’ yarışmacısı Cennet Nur Yanık taburcu oldu. Yanık, “Bacağım istediğim görünüme gelmeden sahneye çıkacağımı düşünmüyorum” dedi.

ERÜ Tıp Fakültesi Plastik Cerrahi Servisi’nde yapılan 6 günlük tedavi ve ameliyat ardından taburcu olan ‘O Ses Türkiye’ yarışmacısı, evli ve 1 çocuk annesi Cennet Nur Yanık, şunları anlattı:

“1 haftadır Erciyes Tıp Fakültesi’nde tedavi görüyorum. Sol bacağım oyuldu ve sağ bacağımdan alınan deri sol bacağıma nakledildi. Şu an doku tuttu. 1 haftadır yatıyorum. Çarşamba günü kontrole geleceğim. O zaman da inşallah tamamen iyileşecek ama bu zamana kadar yaşadığım şeyler çok kötüydü. Bir yanlış iğne sonucu bacağımda kalan izler çok kötü. Sonuçta ben bir solistim.”

Erdemli Devlet Hastanesi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını belirten Cennet, “Sağlık önemli bir şey ve bunu başkalarına da yapmalarını istemiyorum. Mersin’e gider gitmez şikayette bulunacağız” dedi.

Karşılaştığı rahatsızlık nedeniyle konser ve sahne çalışmalarını ertelemek zorunda kaldığını belirten Yanık, “Bacağımda çukur şeklinde bir iz kalacak ve buraya estetik uygulanamıyor. Bacak ve kollarda bu estetik olayları çok zor oluyor. Kötü sonuçlar alınabiliyormuş. O yüzden bu şekilde kalacak. Zamanla iyileşecek. Bütün konserlerimi iptal etmek zorunda kaldım. Sonuçta ne zaman ayağa kalkacağımı bilmiyorum” ifadelerini kullandı.

Bir aylık kızı Huzur’u yeniden görecek olmanın sevincini yaşadığını söyleyen Yanık, “O yüzden hiç değilse biraz mutluyum. Onu göreceğim de ne kadar faydalı olabilirim onu da bilmiyorum” diye konuştu.

 

 

 

Son güncelleme: 14:08 - 11.04.2016