Oğuz Yılmaz yaşamını yitirdi

Şarkıcı Oğuz Yılmaz, geçirdiği kalp krizi sonucu 53 yaşında hayatını kaybetti.

Oğuz Yılmaz yaşamını yitirdi

Şarkılarıyla bir döneme damgasını vuran Oğuz Yılmaz, geçirdiği kalp krizi sonucunda hayatını kaybetti.

‘Bas Bas Paraları Leyla’ya’ ve ‘Çekirge’ şarkısıyla geniş hayran kitlesine ulaşan 53 yaşındaki sanatçının yeni albüm hazırlığında olduğu belirtildi.

OĞUZ YILMAZ KİMDİR?

Evli ve iki çocuk babası Oğuz Yılmaz, 1968 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Müziğe küçük yaşlarda Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği yarışmalara girerek başladı.

1989 yılında ‘Duydun mu? – Bi Denem’ adında ilk albümünü yayınlandı ve yaptığı bu şarkı satış rekorları kırdı. 1991 yılında Kazan Plak’la anlaşma yaparak 10’a yakın albüme imza attı.

1993’te ‘Çarşı Çakalı’, 1994’te ‘Vurgunum Sana’, 1995’te ‘Zilli Dilek’, 1996’da ‘Nazlı’mı Beklerim’, 1997’de ‘Keriman’ gibi albümlere imza attı.

1999 yılında ‘Usta’ albümünü yayınladı. Bu albümünde yer alan parça ‘Bas Bas Paraları Leyla’ya’ Türkiye’de ve Avrupa’da büyük ilgi gördü.

2003 yılında ‘Gördün mü?’ albümü ile tekrar müzik marketlerdeki yerini aldı. ‘Çekirge ve Gördün mü?’ gibi hit şarkılara imza attı.

‘Çekirge’ parçasıyla çocukların büyük beğenisini kazandı. Oğuz Yılmaz ayrıca kızı Sude’yle ‘Uğur Böceğim’ şarkısını düet yaptı.

Oyuncu Charles Grodin hayatını kaybetti İlginizi Çekebilir Oyuncu Charles Grodin hayatını kaybetti Oyuncu Erol Keskin hayatını kaybetti İlginizi Çekebilir Oyuncu Erol Keskin hayatını kaybetti
Loading...