Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ordu’da tepki çeken barınağın sorumluları görevden alındı
Ordu’da tepki çeken barınağın sorumluları görevden alındı
Ordu'nun Ünye ilçesinde bulunan, sağanak sonrası köpeklerin bacaklarına kadar su içinde kaldığı görüntüler nedeniyle tepki gösterilen barınak sorumlusu 3 belediye yöneticisi, görevden alındı. 
İsmail AKDUMAN
Yaşam 5 Kasım 2019 - 14:15

Ünye’de yapımı devam eden barınağa yerleştirilen köpeklerin geçtiğimiz günlerde yağan yağmurun altında sırıl sıklam kalarak bir şekilde su içinde kalması hayvanseverlerin tepkisini çekmişti. Yaşanan olayın ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Belediye Başkanı Hilmi Güler, bu durumun sorumlularının tespit edileceğini ve soruşturma açılacağını açıklamıştı.

3 İSMİN GÖREVİNE SON VERDİ

Başkan Güler, hayvanların daha güzel yaşam alanı sağlamak içi Ordu Sokak Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği üyeleri ve Ünye Patili Dostlar Topluluğu ile bir araya geldiklerini, yaşanan barınak sorununu tamamen ortadan kaldıracak projeyle ilgili görüştüklerini duyurdu.

Başkan Güler, hayvanseverlerle bir araya geldi.

İLGİLİLERİ GÖREVDEN ALDI

Başkan Güler kısa süre sonra yaptığı ikinci bir paylaşımda ise, “Geçtiğimiz günlerde yaşanan üzüntü verici görüntülerin ardından başlattığım soruşturma neticesinde de Genel Sekreter Yardımcısı Selahattin Aydın, Çevre Koruma ve Kontrol D. Başkanı Aydın Demirel ve Veterinerlik Hiz. Şube Müdürü Mürsel Şahin’i görevden aldım. Kamuoyuna duyurulur” diye yazdı.

Bu görüntüler infiale neden olmuştu.

KÖPEKLER ALTINORDU VE SAMSUN’A GÖNDERİLDİ

Güler, “İlimizde bulunan hayvan barınağında yaşanan sıkıntının çözüme kavuşturulması, mevcut barınağın iyileştirilmesi ve modern bir tesis haline getirilmesi için gereken adımları hızlı bir şekilde atmaya devam ediyoruz” derken, barınakta bulunan köpekler Altınordu ve Samsun’un Bafra ilçesine geçici olarak gönderildi.

Son güncelleme: 15:13 - 05.11.2019