Otizm için 5 kilometre kulaç attılar

İstanbul'un farklı noktalarından Tuzlaya gelen 20 yüzücü, Otizm ve Down Sendromu farkındalığı oluşturmak için Tuzla Belediyesi Palmiye Sosyal Tesislerinin önünden Hayırsız Ada olarak bilinen ve Tuzla sahile 2,5 kilometre uzakta bulunan adaya yüzdü.

Otizm için 5 kilometre kulaç attılar

Tuzla Belediyesi ev sahipliğinde Otizm ve Down Sendromu farkındalığı için özel bir sosyal sorumluluk projesi düzenlendi. Palmiye Sosyal Tesislerinin önünde düzenlenen etkinliğe İstanbul’un farklı noktalarından 20 yüzücü katıldı.

Etkinliğe katılan yüzücüler, sabahın ilk ışıkları ile birlikte Palmiye Sosyal Tesislerinin önünden Hayırsız Ada olarak bilinen ve Tuzla sahile 2,5 kilometre uzakta bulunan adaya yüzdüler. Yüzücülere güvenlik nedeniyle 3 bot eşlik etti. Palmiye Sosyal Tesislerinden adaya yüzen yüzücüler daha sonra tekrar Sosyal Tesislere yüzdü.

OTİZMLİ KARDEŞLERİMİZ İÇİN YÜZMEK ÇOK ANLAMLI

Etkinliğe katılan Olga Törs, Otizm farkındalığı için kulaç attık. Adaya gidiş zor olsa da dönüş çok hızlı oldu dedi.

Şahin Karakuş ise Bugün güzel parkura Otizmli kardeşlerimize destek için geldik. Onların adına kulaç attık ifadelerini kullandı.

Seyfettin Karakaya da Yaklaşık 15-16 yıldır yüzüyorum. Güzel bir etkinlik olacak. Otizm için yüzmek ayrıca anlamlı. Otizmli çocuklar toplumun önemli bir kısmını oluşturuyor diye konuştu.
DHA

Otizmli sporcu Tuna, Yunanistan'dan Türkiye'ye yüzerek ilki başardı İlginizi Çekebilir Otizmli sporcu Tuna, Yunanistan'dan Türkiye'ye yüzerek ilki başardı
Loading...