Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Öykü Arin’e annesinden müzik eğitimi
Öykü Arin’e annesinden müzik eğitimi
Lösemi tedavisi gören 4 yaşındaki Öykü Arin, hastanedeki steril odasında annesi Eylem Şen Yazıcı'dan müzik eğitimi aldı. Öykü iyileştikten sonra derslerine devam etmek istiyor.
Yaşam 10 Haziran 2019 - 11:56

İzmir’de geçen yıl lösemi teşhisi koyulan Öykü Arin’in tedavisi sürdürülüyor. Hastanedeki steril odasında 11 Nisan’dan beri kalan Öykü Arin’e, 18 Nisan’da anne Eylem Şen’den yarı uyumlu nakil yapıldı. Nakil olumsuz sonuçlanınca geçen hafta baba Çağdaş Yazıcı’dan yarı uyumlu nakil yapıldı. Naklin tutup tutmadığı yaklaşık 1 aya kadar belli olacak. Öykü Arin’e donör arayışı ise halen sürüyor.

Hastane odasında resim yapan, enstrüman çalan Öykü Arin’e, sanat atölyesi sahibi Asya Dalgıç tarafından oyuncak piyano hediye edildi. Gönderdiği mektupta iyileştikten sonra Öykü Arin’e piyano dersi vereceğini kaydeden Dalgıç, üflemeli ve telli çalgıların özellikleri hakkında da bilgi verdi. Annesi Eylem Şen Yazıcı, kızına çalgılarla ilgili bilgileri anlattığı videoyu sosyal medya hesabından paylaştı. Eylem Şen Yazıcı, ‘İlk piyano dersimizi yaptık Asya Öğretmen, ikincisini bekliyoruz’ paylaşımında bulundu.

DHA