Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Özel fotoğrafları internete sızdı! Hack haberleri durmuyor…
Özel fotoğrafları internete sızdı! Hack haberleri durmuyor…
Geçtiğimiz aylarda yaşanan hack skandalıyla birçok ünlü yıldızın özel fotoğrafları internete sızmış ve uzun süre haberlere konu olmuştu. Özel fotoğrafları internete sızdırılan ünlüler arasına ünlü dizi yıldızı Jorgie Porter'da katıldı...
Yaşam 3 Mart 2018 - 09:02

iCloud hesaplarının hacklenmesiyle ortaya çıkan sızıntılar hukuki boyutlara taşınsa da birçok ünlü yıldızın özel fotoğrafları haberleri olmadan internet üzerinden erişilebilir hale gelmişti. Hollyoaks dizisinin yıldızlarından Jorgie Porter'ın da iPhone’undaki çıplak fotoğraf ve videoları sızdırıldı. 30 yaşındaki İngiliz aktris ve model Jorgie Porter'ın samimi fotoğraf ve videoları, yetişkin içerikli internet sayfalarında yayınlandı.

FAPPENING DEVAM MI EDİYOR?

Fappening saldırılarında Jennifer Lawrence, Selena Gomez gibi sayısız ünlü ismin çıplak fotoğrafları paylaşılmıştı. O dönemlerde yayınlanan fotoğrafların e-postalara gelen bağlantılara tıklamak yoluyla bulaşan virüsler sayesinde sızdırıldığı tahmin ediliyordu ancak bu olayın da aynı akımla çalınanlardan mı olduğu bilinmiyor.

HERKES HACK KURBANI OLABİLİR…

Bilgisayar teknolojisi geliştikçe hackerlar, ünlüler başta olmak üzere tüm dünyaya korku salmaya devam ediyor. Hackten korunma yöntemleri arasında aşağıdaki başlıklar büyük önem taşıyor…

-ASLA SAF OLMAYIN
-İKİ AŞAMALI KORUMA YÖNTEMLERİNİ ATLAMAYIN
-BİRDEN FAZLA SİTE İÇİN AYNI ŞİFREYİ KULLANMAYIN
-SOSYAL MEDYA HESAPLARINIZ İÇİN YARDIMCI UYGULAMA KULLANMAYIN
-ORTAK WI-FI BAĞLANTILARINDAN UZAK DURUN