Özel sitede hayvanlara yasak! Site sakinleri tepkili…

Maltepe’de bulunan Narcity sitesi ve hayvanseverler arasındaki gerginlik site önüne konulan kulübelerin site yönetimi tarafından kaldırılmasıyla iyice arttı.

Özel sitede hayvanlara yasak! Site sakinleri tepkili…

Ajanimo.com’un haberine göre, sık sık hayvan sahiplerine yönelik yaptırımlarla gündeme gelen Maltepe Zümrütevler'deki Narcity evleri şimdi de site dışındaki kulübeleri kaldırttı. Geçen yıl Maltepe Belediyesi KARDO Derneği (Karabaş Doğal Yaşam Derneği) ve Narcity sakinleri ‘Bir Kulübe de Sen Koy’ kampanyasıyla sokak hayvanlarını sıcak yuvalara kavuşturmuştu. Soğuk havaların başlamasıyla geçen yıldan kalan kulübeler belediye ekipleri tarafından Narcity sitesinin sokağına koyulmak için getirildi. Ancak iddiaya göre site yönetiminin baskısıyla, konulan kulübeler 5 dakika sonra aynı belediye işçileri tarafından yerinden söküldü. KARDO Derneği site yönetimin bu tavrını eleştirerek “Narcity site yönetimi, kendi yetki alanı dışındaki alanlara kanunsuz bir şekilde müdahale ediyor, derneğimiz ve Maltepe Belediyesi arasında yapılan bu güzel projeyi haksız yere engelliyor. Ve aynı zamanda da, kara kışın yaklaştığı bugünlerde, dostlarımızı soğuk beton üzerinde yatmaya da mahkum bırakıyorlar” açıklamasında bulundu.

ÇOCUKLAR KORKUYOR İDDİASI

Narcity Yöneticisi Hami Ceylan kulübeleri kaldırttıklarını doğrularken kendilerini şöyle savundu: “Site içerisinde köpeklerden korkan sakinlerimiz var. Kulübeler tam sitenin karşısına kaldırıma konulmuş. Ne olur biraz ileriye konulsa? Sabahları çocuklar servise binerken korkuyorlar”

‘SİTEDE YASAK, DIŞARIDA BESLİYORUZ’

Site yönetiminde bulunan site sakini Melda Hanım ise site içerinde kesinlikle sokak hayvanlarının olmasına izin verilmediğini bunun sitenin ana kurallarında olduğunu söyledi: “Site içerisinde sokak hayvanlarının olması yasak. Ve bu yasak 5/4 çoğunluk olmadığı sürece değiştirilemez. Site içerisinde sokak hayvanlarının olmasından hayvan sahibi sakinlerimiz de rahatsız oluyor. Onların da tasmasız hayvan gezdirmesi yasak. Ancak bu dışarıdaki hayvanları düşünmediğimiz anlamına gelmiyor. Bölgede besleme yapan hayvanseverler ve site sakinlerimiz ile beraber 35 kişilik bir grup olarak besleme yapıyoruz. Biz bu konuda örnek site olmak istiyoruz. Bu konuda projeler geliştiriyoruz. Burası özel bir mülk tabi ki kendine ait kuralları olacak. Servise binme noktasına kulübe konmasını doğru bulmuyoruz çünkü köpeklerden korkan sakinlerimiz var. Ama bu konuda çalışmalarımız olacak. Köpeklerin sığınması için C bloğun dışında bulunan çöp toplama alanı oldukça geniş orada köpeklerimiz için bir alan oluşturmayı düşünüyoruz.”

Hayvanlara yönelik bitmeyen şiddet isyan ettirdi! Artık yeter İlginizi Çekebilir Hayvanlara yönelik bitmeyen şiddet isyan ettirdi! Artık yeter
Tanem Sivar ve eşi Edhem Dirvana, hayvanlar için devlete çağrı İlginizi Çekebilir Tanem Sivar ve eşi Edhem Dirvana, hayvanlar için devlete çağrı