Pantone, James Webb’in yakaladığı görüntüler için renk paleti yayınladı

Geçtiğimiz günlerde James Webb Uzay Teleskonbu, uzayın derinliklerinden birbirinden ilginç görüntüler yakalayarak gündeme oturmuştu. NASA'nın yayınladığı görüntüler şimdi de Pantone'nin odağında.

Pantone, James Webb’in yakaladığı görüntüler için renk paleti yayınladı

Dünyanın en büyük renk otoritesi olarak kabul edilen Pantone, uzay meraklılarının hayran kaldığı James Webb Uzay Teleskobu’nun yakaladığı görüntülere kayıtsız kalmadı ve bu görüntülere özel bir renk paleti çıkardı.

NASA, uzay teleskobundan gelen görüntülerin netliği ve canlılığından o kadar etkilendi ki renk paletleri için Pantone’yi görevlendirdi.

Renk otoritesi LinkedIn’de, yüksek çözünürlüklü çekimler aracılığıyla oluşturduğu paleti yayınladı. Palette yer alan renklere Adobe, Marina, Dutch Canal ve Cedar Wood gibi isimler verildi.

30 yıl, 10 milyar dolar harcandı: James Webb Uzay Teleskobu İlginizi Çekebilir 30 yıl, 10 milyar dolar harcandı: James Webb Uzay Teleskobu James Webb Uzay Teleskobu, bu defa da Jüpiter'i görüntüledi İlginizi Çekebilir James Webb Uzay Teleskobu, bu defa da Jüpiter'i görüntüledi
Loading...