Parti zamanı!

2018’e girerken çoğu kişinin tercihi, sevdikleri ve dostlarıyla birlikte ev ortamında kutlama yapmak. Fakat mükemmel bir ev sahibi olmak büyük beceri istiyor. Siz de evinizde yılbaşı partisi vermeyi planlayanlardansanız, işte size birkaç tüyo…

Parti zamanı!

Nazan DOĞANER

– Evde parti verilecekse, en önemli konulardan biri konuk sayısını kesin olarak belirlemek. Bu çok önemli, çünkü sofradan masa düzenine, tüm hazırlıklar bu sayıya göre yapılacak.

– Misafir sayısına göre yapılacak tüm düzenlemeleri yedekli yapmanızda fayda var. Bir tabak kırıldığında masanın tüm düzenini bozacak bambaşka bir parça kullanmak gözünüzü rahatsız edebilir.

hijyen

– Hijyen, gecenin önemli unsurları arasında yer alan bir diğer detay. Sabundan tuvalet kağıdına, havludan terliğe hazırlıklı olmanızda yarar var.

oyun

– Tabu, tombala, monopoly gibi herkesin oynayabileceği türde bir oyunu mutlaka hazırda bulundurun. Bu, eğlenceli zamanların anahtarı olabilir.

muzik

– Müzik, bir organizasyonun olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Fakat tüm konukların zevkine hitap edecek bir play list oluşturmak zaman istiyor. İşte bu yüzden, parti öncesinde o özel gecede çalacak şarkıları seçmek üzere zaman ayırın. Gecenin moduna uygun şarkıları partide aramak zorunda kalmayın.

kucuk-hediyeler

– Her konuğunuza bu güzel geceyi hatırlatacak minik bir armağan –kırmızı iç çamaşırı gibi- hazırlayabilirsiniz.