Sözcü Plus Giriş
GALERİ Patates suyunun faydaları 16 Ocak 2018 03:03
1 Bel ağrısı kişiyi günlük yaşamında oldukça rahatsız eden bir durumdur. Her 3 kişiden birinde yaşanan bel ağrısı için doğal bir yöntem keşfedildi; patates suyu… Aynı zamanda bel ağrısı gibi günlük hayatta karşılaşılan birçok sağlık sorununu da patates suyunun iyi geldiği biliniyor. İşte patates suyunun iyi geldiği sağlık sorunları…
2 Patatesin sadece bel ağrısına, gelmediğini birçok hastalığa şifa olarak kullanıldığını söyleyen fitoterapi uzmanları patates suyunun faydalarını şu şekilde sıraladılar.
3 Patates suyunun, gastrit, kolik ve mide ülserleri ile kalp hastalıkları gibi çeşitli hastalıklara iyi geldiği konusunda çeşitli veriler bulunmaktadır.
4 Patates suyu vücudun her bölgesinde dolaşımın iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Özellikle sabah aç karnına içilen patates suyu, sindirim sisteminin sağlıklı işleyişine, kabızlık, ishal, şişkinlik, mide yanması ve hazımsızlık gibi problemlere karşı tedavi edici etki göstermektedir.
5 Sabahları aç karnına içilen patates suyunun vücuttan bütün zararlı toksinleri attığına dair araştırma sonuçları vardır.
6 Patates suyu karaciğerin ve safranın temizlenmesini sağlayarak böbrek taşı oluşumuna da engel olur.
7 İşte çiğ patates suyunun tarifi: Çiğ patateslerin kabuklarını soyduktan sonra katı meyve sıkacağında suyunu çıkarılır. Elde edilen patates suyu isteğe göre tatlandırmak amacıyla havuç veya kereviz suyu ile karıştırılarak yada bal ilave edilerek içilebilir.