Sözcü Plus Giriş
GALERİ Peynir suyunun faydaları 6 Nisan 2018 02:54
1 Peynir sofralarımızdan eksik etmediğimiz insanların sağlığını doğrudan etkileyen başlıca gıda maddelerinden biridir. Peki ya peynir altı suyunun vücut için pek çok şifası olduğunu biliyor muydunuz?
2 Peynir altı suyu, kanser gelişimine engel olur. Özellikle peynir suyunda bulunan proteinler ve aminoasitler, erkeklerde prostat kanseri, kadınlarda ise göğüs ve rahim kanseri riskini düşürmektedir.
3 * Peynir altı suyu menopoz döneminde kadınlarda sıklıkla görülmekte olan kemik erimesi için doğal çözümdür.
* Peynir altı suyu ayrıca içerdiği bol kalsiyum nedeniyle kas yorgunluğu olan kişilerde kas ve eklem ağrılarını geçirir.
* Peynir altı suyu Kadınlarda hormon dengesizlikleri östrojenin az salgılanması gibi rahatsızlıklara iyi gelir.
4 * Peynir altı suyu, içeriğinde barındırdığı laktoferrin gibi enzimler ile vücutta mikrop üremesini durdurucu bir doğal antibiyotik etkiye de sahiptir.
* Peynir altı suyu bağışıklık sistemini güçlendiren besinler arasında peynir suyu ayrı bir yere sahiptir
5 Peynir altı suyunda bulunan aminoasitler ve proteinler, kan yoluyla doğrudan kas hücrelerine gelerek burada kas dokusunun yapımında kullanılırlar. Bu nedenle de kas yapmak isteyen arkadaşlar için peynir tozu içmeyi tavsiye ediliyor.
6 * Peynir altı suyu, tip 2 diyabet hastaları için de faydalıdır.
* Peynir altı suyunu tüketmeye başladığınız andan itibaren iştahınızın kesildiğini ve tokluk hissettiğinizi göreceksiniz.