Pokemon kartları biriktirenler yaşadı: Bir servet ediyor

Bir dönem Türkiye'de de yayınlanan Pokemon bu yıl 25. yaşını kutluyor. Pokemon kartlarına olan ilgi tavan yapmış durumda. İlk günkü gibi saklanmış olan kartlara 3 milyon TL'ye varan fiyatlar biçiliyor.

Pokemon kartları biriktirenler yaşadı: Bir servet ediyor

Tüm dünyada büyük bir hayran kitlesi bulunan ve bir dönem Türkiye’de de yayınlanan Pokemon efsanesi bu yıl 25. yaşını kutluyor.

Video oyunlarından çizgi filmlerine, oyuncaklarından tasolarına kadar pek çok ürüne ilham veren Pokemon dünyası, son dönemde koleksiyon kartlarıyla gündemde.

3 milyon TL fiyat biçilen en pahalı Kangaskhan kartı.

Daily Mail’in haberine göre Pokemon kartlarına olan ilgili son beş yılda katlanarak arttı. Çocukluk döneminin nostaljisini yaşatmak isteyen pek çok kişi kartlara rağbet gösteriyor. 25. yıl dolayısıyla bu ilgi tavan yapmış durumda.

Clefairy kartı 300 bin TL.

E-ticaret sitesi eBay üzerinde yapılan incelemelere bakıldığında kusursuz biçimde ilk günkü şartlarında saklanan kartlar koleksiyonerler için bir servet değeri de taşıyor. Binlerce sterline satılan kartlar arasında en pahalı olanı 1998 yılına ait bir ‘Kangaskhan’ kartı. Söz konusu kartın değeri 300 bin sterlin (3 milyon TL) olarak görünüyor.

Charizard kartı 460 bin TL.

Daily Mail’e konuşan kart koleksiyoncusu Jacob Flood, “Çocukluğumdan beri Pokemon’a büyük ilgi duyuyorum. Son beş yılda biriktirilebilir eşyalara olan talep inanılmaz arttı. Pokemon’un 25. yılında çok iyi korunmuş kartları bulmak çok zor ve değerli. Yıllar geçtikçe bunlar daha da tarihi olacak” dedi.

Alnında servet yatıyor... Ünlü rapçi 170 milyon TL'lik elmas taktırdı İlginizi Çekebilir Alnında servet yatıyor... Ünlü rapçi 170 milyon TL'lik elmas taktırdı
Loading...