Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Regaip Kandili’niz mübarek olsun
‘Regaip Kandili’niz mübarek olsun
Üç ayların ilk kandili olan Regaip Kandili idrak ediliyor. Regaip Kandili’nde sevdiklerinizin, komşularınızın kandilini kutlayabilir, onlara karşı iyi niyetlerinizi iletebilirsiniz. Regaip kandiliniz kutlu olsun...
Yaşam 22 Mart 2018 - 07:00

Regaip Kandili doğrudan Kur'an-ı Kerim kaynaklı olmasa da dinî kültürde zamanla büyük kutlamalarla kutlanmaya başlanmış ve kendisine burada önemli bir yer edinmiştir. Klasik dinî kültürün yanı sıra tasavvuf geleneği ve kültüründe de bu kandil diğer kandiller gibi önemli bir yere sahiptir ve büyük kutlamalarla kutlanır. Haberimizden en güzel kandil mesajlarını okuyabilir ve sevdiklerinize gönderebilirsiniz. Üç ayların ilk kandili olan Regaip Kandili… Kandil günü ve gecesinde Müslümanlar bu önemli güne eriştikleri için birbirlerini güzel niyetlerle ve kandil simiti ile kutluyor. Peki Regaip Kandili’nin anlam ve önemi ne? Regaip Kandili’nde nasıl ibadet etmeliyiz?

REGAİP KANDİLİ'NDE NASIL İBADET ETMELİYİZ?

Kaza ve Nafile namaz kılmak bu mübarek gün ve geceyi değerlendirmek adına yapılacak ibadetlerdir. Regaip Kandili'nin gündüzünde oruç tutulabilir. Günahlarımız için tevbe ve istiğfar etmek bu gece için çok önemldir. Regaip Kandili'nde Allah'ın bağışlayıcılığı pek çoktur. Zikir yapmak, evred-ü ezkarda bulunmak da çok değerlidir. Kur'an-ı Kerim okumak, Kur'an okunan yerlere katılmak da bu geceyi güzel değerlendirmeye sebep olacaktır. Mü'minlerle helalleşmek ve küs ve dargınların barıştırılması Regaip Kandili günü yapılacak güzel işlerdendir. Yoksula, yetime, ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunmak yapılacak hayırlı işlerdendir.

Son güncelleme: 07:38 - 22.03.2018