Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sağlık çalışanları zor durumda: Çöp poşeti bile kullanıyorlar
Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü salgını sağlık çalışanlarını zor durumda bırakıyor. Kişisel koruyucu ekipman bulmakta zorlanan sağlıkçılar ellerindeki materyallerle kendi çözümlerini yaratmaya çalışıyor.
Yaşam 26 Mart 2020 - 14:59

Corona kabusu devam ederken hayatını kaybeden kişi sayısı dünya genelinde 21 bin 306'ya, virüs bulaşan hasta sayısı ise 472 bin 76'ya yükselidi. Corona virüsü ile savaşta ön saflarda yer alan sağlık çalışanları ise en çok risk altında olan grup.

Küresel çapta yaşanan salgın, pandemi ilan edilmesine sebep oldu. Sağlık çalışanlarıysa tüm dünyada kendi sağlıklarını hiçe sayarak hayat kurtarmaya devam ediyor. Ancak dünyanın pek çok yerinde sağlık uzmanları ve çalışanları kişisel koruyucu ekipman bulmakta zorlanıyor. Bu soruna kendi yöntemleriyle çözüm bulmak isteyen sağlıkçılar çöp poşetini dahi ekipman haline getirerek kendilerini ve hastaları koruymaya çalışıyorlar.

İşte dünyadan sağlık çalışanlarının çalışma şartları: