Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sağlıklı dişler için 10 özel besin
Sağlıklı dişler için 10 özel besin
Düzenli olarak diş hekimine kontrole gitmek kadar yiyip içtiklerimize dikkat etmek de diş sağlığı için büyük önem taşıyor. İşte size kerevizden maydanoza, yeşil çaydan çileğe diş dostu 10 besin…
Yaşam 21 Nisan 2018 - 05:52

1 – Kereviz: Kereviz, ekstra tükürük salgılamamıza ve böylece çürüklere neden olan bakterileri etkisiz kılmamıza yarar.

kereviz

2 – Peynir: Ağzın PH dengesini düzenleyen peynir, dişlerin çürümesini engeller.

peynir

3 – Yeşil Çay: İçeriğindeki katesin maddesi ağızdaki bakterilerin yok olmasına yardımcı olurken, kötü ağız kokusuna da engel olur.

4 – Kivi: C vitamini eksikliği dişetlerinizi hassaslaştırabilir ve bakterilere karşı daha dirençsizleştirebilir. Bu nedenle C vitamini kaynağı kivi tüketmek önemlidir.

5 – Yoğurt: Kalsiyum açısından zengin olan yoğurt, sallantılı ve gevşek dişleri iyileştirmeye yardımcı olur. Diş sağlığınızı korur.

yogurt

6 – Maydanoz: Kötü ağız kokusu maydanoz sayesinde hoş bir kokuya dönüşür.

7 – Çilek: Çilek dişlere ve dişetlerine iyi gelir. İçinde bulunan çeşitli asitler diş diplerinde biriken taşları eritir. Diş taşlarının oluşumunu engeller.

cilek

8 – Kuru yemişler: Dişi kaplayarak bakterilere karşı koruyucu bir tabaka oluşturan doğal yağlar içerirler. Bu yağlar diş minesinin güçlenmesine de yardımcı olur.

kuruyemis

9 – Elma: Elma kabukla yendiğinde dişleri kuvvetlendirir ve temizler.

elma

10 – Balık: Balığın içeriğindeki fosfor, kemik ve diş dokusunun temel maddelerinden bir tanesidir. Bunlarda dişleri sertleştiren fosfor bulunmaktadır.

balik
Son güncelleme: 05:53 - 21.04.2018