Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sahipsiz dostlar için büyük dayanışma
Sahipsiz dostlar için büyük dayanışma
İstanbul Barosu Hayvan Haklar Merkezi, Kurtköy Ormanları'nda sahipsiz köpekleri besledi. 2 bin kilonun üzerinde mama köpeklere verildi.
Yaşam 2 Mayıs 2019 - 15:24

İstanbul Barosu Hayvan Hakları Merkezi, geçtiğimiz hafta sonu; İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu, İstanbul Barosu avukatları, Genç Avukatlar Merkezi, Piri Reis Üniversitesi öğrencileri ve gönüllülerle birlikte sahipsiz dostlar için Kurtköy Ormanları’ndaydı…


‘SOKAKTA YAŞAYAN HAYVANLAR SAHİPSİZ DEĞİLDİR’

8 saat süren çalışmada; sevgi çemberine alınan hayvanlar 2 bin kilonun üzerinde kuru mama, kolilerce yaş mama, süt ve makarnayla beslendi. Bazılarının yaraları sarılırken, bir hayvan da kliniğe alındı.


Çalışma sonunda İstanbul Barosu Başkanı Durakoğlu, yaptığı konuşmada Kütahya, Bursa, Ankara, İzmir, Diyarbakır ve Samsun'da onlarca hayvanın zehirlenerek öldürülmesini lanetlediklerini belirterek, şunları söyledi: “Canlarımızın faillerinin bulunması ve cezalandırılmaları için yasal sürecin takipçisi olduğumuzu bir kez daha paylaşmak istiyorum. Herkes bilmelidir ki sokakta yaşayanlar sahipsiz değildir. Hayvanlara karşı işlenen bu tür şiddet eylemlerinin ‘kabahat’ değil ‘suç’ olarak yasal mevzuata alınmasını ve ‘idari para cezası’ değil ‘hapis cezası’ yaptırımının uygulanmasını istiyoruz.”