Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Salgın döneminde resmettiği tabloları fındık bahçesinde sergiledi
Salgın döneminde resmettiği tabloları fındık bahçesinde sergiledi
Rizeli ressam Ayşe Uzunhasanağlu Pirpir, corona virüsü salgını başladığı zaman evinde çizdiği resimleri fındık bahçesinde dallara asarak sergiledi. Kadın temalı sergi ilgi görüyor.  
Yaşam 6 Temmuz 2020 - 09:26

Fındıklı’da ressam Ayşe Uzunhasanoğlu Pirpir corona virüsü salgını başladığında Çınarlı köyündeki baba evinde oluşturduğu atölyede resim sanatına ağırlık verdi. 3 ay boyunca evden çıkmayan ressam Pirpir, yaptığı kadın temalı 35 resmi, fındık bahçesinde sergiledi. Resimleri dallara asan Pirpir, ziyaretçilerini gezdiriyor, kadın temalı sergi ili ilgili bilgi veriyor. Sergi, yoğun ilgi görüyor.

YAĞMUR ENDİŞESİYLE SERGİ HER GÜN YENİDEN KURULUYOR

Pandemi döneminde sanata sarılarak moral bulduğunu anlatan Pirpir, “Aklıma geldikçe çizdim ve bu süreçte baktım birçok eser ortaya çıktı. Ortaya çıkan bu çalışmaları da sevenlerime göstermek için pandemi koşullarına uygun doğanın içerisinde, yeşil bir ortamda, kuş sesleri ile beraber bir sergi hazırladık. Bir yoğunluk oluşmaması için de arkadaşlarımı kısım kısım çağırıyorum. Karadeniz’de her an yağmur yağabileceği içinde sergimizi kuruyoruz, kaldırıyoruz” diye konuştu. (DHA)