Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Salgın sonrası güvenle uçabilecek miyiz?
Salgının dünya çapına yayılmasıyla birlikte birçok ülke kapılarını dış dünyaya kapattı. Aynı zaman ülkeler iç hat uçuşlarını da uzun süre askıya aldı. Hal böyleyken havacılık sektörü de alınan bu önlemlerden en çok etkilenen sektörlerden oldu. Salgın sonrası havacılık sektörünü neler bekliyor? Bununla beraber, uçuşlarda yolcu güvenliği açışından ne gibi önlemler alınacak? Ömrüm Kara Tunçbaş sordu; Havacılık Uzmanı Muhammed Yılmaz cevapladı.
Yaşam 9 Mayıs 2020 - 14:51

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan corona virüsü, kısa süre içinde tüm dünyada hayatı durma noktasına getirdi. Salgının önlenmesi için alınan önlemlerden birisi de iç ve dış hat uçuşlarının askıya alınmasıydı.

Salgının ardından en çok etkilenen sektörlerden biri olan havacılık sektörünü neler bekliyor? Uçuşlarda yolcu güvenliği için nasıl önlemler alınacak? Ömrüm Kara Tunçbaş’ın sorularını, Havacılık Uzmanı Muhammed Yılmaz yanıtladı.

Son güncelleme: 14:54 - 09.05.2020