Sözcü Plus Giriş
GALERİ Sarımsak sütünün bilinmeyen faydaları 22 Mayıs 2020 05:25
1 Çoğu meyve, sebzeler veya baharatlar sağlığa kavuşmak için ilaç olarak kullanılır. Sarımsak sütü de bunlardan biri... Süt ve sarımsak, astım, verem, zatürre, uykusuzluk, kalp sorunları, öksürük, iltihaplı eklem ağrısı ve daha fazlası için muhteşem bir tedavi yöntemidir. İşte sarımsak sütünün bilinmeyen faydaları...
2 Sindirim problemlerine ilaç

Sarımsak sütü sindirimi rahatlatmak için ve kabızlık problemlerinde oldukça güçlü bir tedavidir.
3 Bağırsak parazitleri

Bağırsak parazitlerinden kurtulma konusunda oldukça etkilidir. Bunun için, sarımsak sütünü üç dört saat kadar bekletin ve bu şekilde on gün üst üste, boş mideye için.
4 Kalp damar sorunları

Bu içecek kötü LDL kolesterolü azaltır ve pıhtı oluşumunu durdurur, bu nedenle kalp sağlığı çok daha iyi olur. Eğer bunu az yağlı ya da yağsız sütle yaparsanız, daha da etkili olacaktır.
5 Sarılığı tedavi ediyor

Sarımsak vücut da bulunan toksinleri dışarı atar. Sütle karıştığında bu faydalar ikiye katlanır. Karaciğerde kaynaklanan problem dolayısıyla ortaya çıkan sarılık hastalığı günde bir bardak sarımsaklı süt ile içildiğinde tedavi ediliyor.
6 Öksürük

Bu ev yapımı tedavi, ayrıca kuru öksürüğe karşı da kullanılabilir. Bunun için bu sütü geceleri uyumadan önce içmenizi tavsiye ediyoruz, çünkü aynı zamanda uykuya dalmanızı da kolaylaştırıcı etkiye sahiptir.
7 Astım ve nefes darlığı

Astım, nefes darlığı ve diğer akciğer problemlerinden yakınan kişilerin, kendilerini daha iyi hissedebilmeleri için sarımsak sütü içmeye başlamaları tavsiye edilir. Bunun için, sarımsak sütü mümkün olduğunca sıcak ve tercihen gece yatmadan önce tüketilmelidir.
8 Doğurganlığı artırıyor

Sarımsaklı süt kadın ve erkeklerde doğurganlığı artırır.
9 Kilo vermeyi destekler

Kilo vermek için bir diyet ve egzersiz rutini uygulamayı planlıyorsanız, sarımsak sütü amacınıza ulaşmanız için oldukça destekleyici bir içecek olabilir. Sarımsak, metabolizmayı harekete geçirerek yağ yakmasını sağlayan bir besindir. Bunun için ideal olanı çiğ olarak tüketmektir, ancak aromasını sevmiyorsanız süt ile birlikte tüketebilirsiniz.
10 Enerji verir

Sarımsak sütü içmek size enerji verecektir ve antibiyotik özellikleri sayesinde bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirecektir. Ayrıca, virüs, mantar ve bakterilerden kaynaklanan enfeksiyonlardan korunmanıza da yardımcı olacaktır.
11 Sarımsaklı süt nasıl yapılır?

Malzemeler için sadece 4 diş sarımsak ve 200 ml süte ihtiyacınız olacak. Öncelikle sarımsağı, sanki baharat olarak kullanacakmışsınız gibi ince ince kıyın. Sonra, sütü orta ateşte ısıtın ve kıyılmış sarımsakları ilave edin. Karışımı birkaç dakika kadar pişirin, kaynadığında bal ile tatlandırabilirsiniz. Bu tedaviden olumlu sonuçlar alabilmek için, günde en az 200 ml sarımsak sütü içilmesi tavsiye ediliyor. Tarifi denemeden önce mutlaka bir uzmana danışmayı unutmayın.