Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Serval kedisini cam bölmede sergileyen ve Ankara’da bulunan bir AVM tepki çekti
Serval kedisini cam bölmede sergileyen ve Ankara’da bulunan bir AVM tepki çekti
Ankara'da bir AVM, doğal ortamı Afrika olan bir hayvanı cam bölmeye koydu. Ortaya çıkan manzara hayvanseverleri harekete geçirdi.
Yaşam 20 Kasım 2017 - 14:22

Özellikle son zamanlarda hayvanlara yapılan işkencenin ve eziyetin çok farklı ve korkutucu örneklerine tanıklık ediyoruz. Bunun son örneğine Ankara’da bulunan bir AVM’de rastladık.

serval-ic

Ankara'daki Nata Vega adlı aıyeşveriş merkezinde cam bölmede anavatanı Afrika olan bir Serval kedisinin tutsak edilmesi hayvanseverlerin büyük tepkisini çekti.  AVM'nin alt katındaki akvaryum ve yeni açılan vahşi yaşam alanında ender bulunan bir Serval kedisi Ankara'da AVM'nin içinde cam vitrinde sergileniyor.

CNN Türk'ün tanınan spikerlerinden Cem Seymen de bu duruma tepki gösterdi. Seymen, Twitter hesabından, “Bu Serval kedisi. Anavatanı Afrika. Ankara'da bir AVM'nin içinde cam vitrinde sergileniyor. Bu nasıl bir acımasızlıktır? Bu nasıl bir vicdani suçtur? İnsanlığa sığmaz böyle bir manzara. Kanun yapıcı bu vicdansızlığı yasaklamalı. @NataVegaOutlet AVM son verin buna. Lütfen” ifadelerini paylaştı.

Öte yandan AVM’de Serval kedisinin dışında, Femish Dev Tavşanı, Altın Kafalı Arslan Tamarin, Evcil Dağ Gelinciği, Marmoset, Altuni Sülün, Nil Timsahı, Parma Wallaby gibi çeşitli türlerdeki hayvanlar da olumsuz koşullarda yaşamak zorunda bırakılıyor. Gila Canavarı, Mojave Çıngıraklı Yılanı, Çöl Engereği, Goliath, Altın Ok Kurbağası, Afrika Dev Kırkayağı, Kafesli Piton gibi hayvanlar da “Adrenalin Dünyası” adıyla alışveriş merkezine gelen ziyaretçilere teşhir ediliyor.

Hayvanseverler, sosyal medyada Serval kedisinin uygunsuz ortamda teşhir edildiği görseli paylaşıp “Hayvanlar cam hapishanelerde sergilenmesin” başlığıyla imza kampanyası başlattı.


Son güncelleme: 14:49 - 20.11.2017