Sözcü Plus Giriş

Sevgililer Günü hediyeleri bu yıl çocuklara gidiyor

TEGV, TOÇEV, TOHUM OTİZM, KORUNCAK ve İZEV gibi çocukların eğitimi için çalışan birçok dernek, bu yıl Sevgililerden maddi ve manevi destek almak için çok dikkat çekici bir sosyal medya kampanyasında buluştu.

Güncellenme: 18:03, 10/02/2017
Sevgililer Günü hediyeleri bu yıl çocuklara gidiyor

2016 yılında tüm dünyada video paylaşımları ile çok popüler olan, ALS hastalarına bağış hareketi “Ice bucket challenge”ın bir benzeri olan sosyal yardım hareketinin adı; “Sevgim O’na, Hediyem Çocuklara”.

Kampanyanın amacı; Sevgililer Gününde sevgililerimize hediye almak yerine, eğitime ihtiyacı olan çocuklara yaptığımız bağışı hediye etmek. Kampanyaya #hediyemcocuklara hashtag’i ile facebook, twitter, ve instagram'da video paylaşarak ve hediyemcocuklara.com adresindeki vakıflara bağışta bulunarak katılım yapılıyor.

Siz de bir video çekerek, #hediyemcocuklara hashtag’i ile sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilir, www.hediyemcocuklara.com‘daki yardim kuruluşlarının “bağış yap” butonlarına tıklayarak ihtiyaç sahibi çocuklarımıza destekte bulunabilirsiniz.

“Sevgililer gününde, sevdiğimize vereceğimiz en güzel hediye, neden hepimizin sevgilisi ve geleceği olan çocuklara destekte bulunmak olmasın?” fikri ile yola çıkan kampanya gönüllüleri, Sevgililer Gününde hediye olarak eğitim derneklerine bağış yapmanın, yalnız bu yıl değil, bundan sonra sürekli bir tercih olması için bu hareketi her yıl devam ettireceklerini belirttiler.

Yayınlanma Tarihi:14:42,