Seyfi Dursunoğlu’nun defnedileceği yer ve tarih belli oldu

Türkiye’de milyonlar tarafından çok sevilen ve yaptığı sahne şovlarıyla büyük beğeni toplayan Seyfi Dursunoğlu (Huysuz Virjin) geçtiğimiz akşam pnömoni (zatürre) tedavisi gördüğü hastanede vefat etmişti. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Dursunoğlu’nun cenazesinin bugün öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedileceğini duyurdu.

Seyfi Dursunoğlu’nun defnedileceği yer ve tarih belli oldu

Söylediği kantolar ve özel şovlarıyla bir döneme damga vuran Seyfi Dursunoğlu'nun (Huysuz Virjin) vefat etmesi tüm Türkiye'yi yasa boğmuştu.

“ÇYDD OLARAK ADINI VE ANISINI YAŞATACAĞIZ”

“Türkan Saylan'ın Çocukları Sizi Unutmayacak” notu ile yazılı bir açıklama yapan ÇYDD, Dursunoğlu’nun cenaze töreni ile ilgili şu bilgileri paylaştı;

*Saygıdeğer sanatçımız, kıymetli bağışçımız Seyfi Dursunoğlu'nu (Huysuz Virjin) kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Atatürk sevgisini, eğitime verdiği önemi biliyoruz.

*ÇYDD olarak adını ve anısını yaşatacağız. Eğitim hayallerini gerçekleştirecek öğrencilerimizin gözlerindeki ışık ile huzur içinde uyusun. Ailesine, yakınlarına ve tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

*Cenazesi 20 Temmuz 2020 tarihinde Zincirlikuyu Camii'nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedilecektir.

MİRASINI ÇYDD'YE BIRAKACAĞINI AÇIKLAMIŞTI

Dursunoğlu, bundan sekiz yıl önce katıldığı bir televizyon programında mirasını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne (ÇYDD) bırakacağını açıklamıştı.

Daha önce mirasını Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na bağışlayacağını açıklayan sanatçı, bu kararından vazgeçtiğini söylemişti.

Huysuz Virjin'in mirası ÇYDD'ye gidecek! İlginizi Çekebilir Huysuz Virjin'in mirası ÇYDD'ye gidecek! Seyfi Dursunoğlu'nun vefatının ardından sosyal medyada çok sayıda paylaşım yapıldı İlginizi Çekebilir Seyfi Dursunoğlu'nun vefatının ardından sosyal medyada çok sayıda paylaşım yapıldı Son dakika... Seyfi Dursunoğlu hayatını kaybetti İlginizi Çekebilir Son dakika... Seyfi Dursunoğlu hayatını kaybetti
Loading...