Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sihirbazlar, kuklalar, partiler… Eğlenceli sömestr fikirleri
Sihirbazlar, kuklalar, partiler… Eğlenceli sömestr fikirleri
Bugün karnesini alan milyonlarca öğrenci, iki hafta boyunca diledikleri gibi dinlenip eğlenecekler. Peki anne babalar, çocuklarının bu dönemde daha kaliteli vakit geçirmelerini nasıl sağlayabilir? İşte İstanbul'da olanlar için birkaç alternatif...
Yaşam 19 Ocak 2018 - 16:10

Yoğun bir eğitim-öğretim yarı yılından çıkan öğrenciler, iki haftalık dinlenme sürecine girdi. Uzmanlar, çocukların bu süreci sosyal ortamlardan ve eğitimden tamamen uzaklaşarak değil, yeni arkadaşlar edinip yeni şeyler deneyimleyerek harcamaları gerektiğini söylüyor. Peki nasıl? İşte çocukların ücretsiz olarak katılabileceği birkaç önerisi…

SİHİRBAZLIK ÖĞRENMEK İSTEYEN ÇOCUKLAR İÇİN

Çocuklar, Akasya'da düzenlenen Sihirbaz Okulu'na katılarak kendi asalarını yapmayı öğrenecek, sanal gerçeklik uygulamasıyla çalışan asalarıyla ejderha uyandıracak ve Disney'in çok konuşulan Alâeddin'in Sihirli Lambası Müzikalinde başrolü oynayan Ali Kemal Aydın ile beraber sihir dünyasının kapılarını aralayacaklar.

sihirbaz

KUKLALARIN DÜNYASINI MERAK EDEN ÇOCUKLAR İÇİN…

19 Ocak – 4 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek etkinlik kapsamında dünyaca ünlü animatronik ve el kuklası üreticisi Amerikalı Axtell‘in birbirinden sevimli kuklaları Türkiye'de ilk kez Akbatı'da çocuklarla buluşacak. İnteraktif olarak miniklerin tepkilerine cevap verebilen ve bütün ilgiyi üstüne toplayan animatronik papağan Toucan, Buki Buki ve Turty ile ormanda heyecan dolu bir maceraya çıkacak.

KARNE PARTİSİ

Yarıyıl tatiline çıkan çocukları KidZania'da birbirinden eğlenceli sürprizler bekliyor. Dünyanın ilk çocuklar ülkesi, karnesini alan çocuklar sevinçlerini coşkuyla kutlasın diye 20 Ocak Cumartesi günü ‘Karne Partisi' düzenliyor. Ay boyunca arkadaşlığın da kutlanacağı birbirinden eğlenceli etkinliklerde, minik misafirlere bir sonraki gelişlerinde kullanabilecekleri “Arkadaşlara özel indirim” kuponu armağan edilecek.

cocuk

10 GÜN BOYUNCA AKTİVİTE

Bu yarıyıl tatilinde çocukları Akmerkez'de Disney Pixar'ın yeni filmi Coco'nun birbirinden eğlenceli sürprizleri bekliyor. 19 Ocak Cuma günü gösterime girecek, Disney Pixar'ın renkli ve çok heyecanlı animasyon filmi Coco ile başlayacak tatil, Akmerkez'de tam 10 gün sürecek renkli aktivitelerle devam edecek. Akmerkez'in minik misafirleri, filme özel fotoğraf alanları, sosyal medya yarışmaları ve çeşitli atölye etkinlikleriyle tatilin tadını doyasıya çıkaracak.

Son güncelleme: 11:58 - 21.01.2018