Silgi çılgınlığı gençleri yakıyor!

Ortaokul yaşlarındaki çocuklar arasında gittikçe yaygınlaşan ve silgiyle uygulanan bir çılgınlık gittikçe büyüyor.

Silgi çılgınlığı gençleri yakıyor!

Sosyal medya üzerinden yayılan çılgınlıklar sürekli değişkenlik gösteriyor. Bazı sosyal medya modaları zararsız olsa da bazıları gayet rahatsız edici türden. Özellikle çocukları ve gençleri negatif anlamda etkileyen bazı sosyal medya çılgınlıkları, hem psikolojik hem de fizyolojik hasarlar verebiliyor.

silgi-yanik

Sosyal medyada yeni başlayan bir çılgınlık ise özellikle öğrencilerin yanından eksik etmediği silgilerle gerçekleşiyor. Öğrenciler, silgiyi kollarına sürterek bir yandan alfabedeki her harfle bir kelime söylüyor. Tenlerinde oluşan yanığı da sosyal medyada paylaşarak diğer arkadaşlarına meydan okuyor. Amerika’daki okullar aileleri ve öğrencileri bu meydan okumalar konusunda uyarıyor. Silgiden mikrop kaparak toksik şoka giren bir öğrenci Sacramento’da yaşam savaşı veriyor.

13 yaşında beri giydiği korse inanılmaz hale getirdi! İlginizi Çekebilir 13 yaşında beri giydiği korse inanılmaz hale getirdi!

 

Çamaşır makinesinin köşesindeki kapak ne işe yarıyor? İlginizi Çekebilir Çamaşır makinesinin köşesindeki kapak ne işe yarıyor?
Loading...