Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sınava hazırlık dönemine dair 5 başarı tüyosu
Sınava hazırlık dönemine dair 5 başarı tüyosu
İyi bir eğitim almak için sınavlarda başarılı olmak çok önemli. Fakat değişen sınav tarihleri, zaten heyecanlı olan çocukların daha da stresli olmasına neden oldu. O nedenle size başarı adına atılması gereken adımları derledik.
Yaşam 29 Nisan 2018 - 06:29

Test çözme alışkanlığınızı hızlandırın

– Merkezi ve çoktan seçmeli sınavlarda başarılı olabilmek için çok fazla soru çözmelisiniz. Böylece edindiğiniz bilgiler kalıcı olur.

buyuk2

Pozitif bakış açısı

– Hayatın her alanında başarının önündeki en önemli engel olumsuz düşüncelerdir. Bu düşüncelerin yarattığı stres nedeniyle çoğu kişi başarı için gerekli kriterlere de sahip olsa zaman zaman tökezleyebilir. Olumlu düşünceler, sistemli, planlı ve bir hedefe yönelik çalışmayla birleştiğinde başarıyı da beraberinde getirir.

Planlama zamanı

– Yetersiz olduğunuzu düşündüğünüz konuya ders çalışma programınızda daha geniş yer vermeli, fakat bunu yaparken de stresinizi artırmayacak bir program yapmalısınız.

yetersizligini-sapta

Düzenli yaşam

– Biyolojik ritminize kulak vererek düzenli bir hayat yaşarsanız, bu durum size her alanda avantaj sağlar. Düzenli yaşamın altın anahtarları ise sağlıklı beslenme, kaliteli uyku, fiziksel aktivitedir… Her gün aynı saatte ders çalışmak da hayatınıza düzen getirir ve  başarıya ulaşmanıza yardımcı olur.

duzenli-yasam

Yeterliliğinizi saptayın

– Ders çalışmak için konsantre olmak ne kadar önemliyse, planlama yapmak da bir o kadar gerekli. Bunun için tüm öğrenciler öncelikle sınav kapsamına giren tüm konuları bir kağıda yazmalı ve eksik kaldıkları konuları saptamalılar.

Etiketler