Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Sinop Nükleer Santrali hamsinin huzurunu kaçıracak’
‘Sinop Nükleer Santrali hamsinin huzurunu kaçıracak’
Samsun Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Şube Başkanı Mehmet Özdağ, Sinop Nükleer Santrali'yle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Özdağ, santralin daha hizmete girmeden inşaat süresinde de Sinop'a zarar vereceğini anlattı. 
Yaşam 16 Nisan 2018 - 23:05

KHK mağduru olan ve görevinden ihraç edilen Veli Saçılık, Özdağ’ın Sinop Nükleer Santrali’yle ilgili açıklamalarını Twitter’dan yayınladı. İnşaat süresince 32,6 milyon metreküp dolgu olacağını ve bunun da 2 milyon 561 bin 428 kamyon malzemeye denk geldiğini anlatan Özdağ, “1 milyon metrekarelik inşaattan sonra çıkacak malzeme, inşaat sahasına ya da civardaki alana depolanacak. Civarda Bozburun Yaban Hayatı Koruma Alanı, Sarıkum Göleti, Sinop şehir merkezi, Erbelek Şelaleri var. Harfiyatın döküleceği alan bu” dedi.

Sinop Nükleer Santral’in henüz yapım aşamasında, radyoaktif etkiye bile gerek kalmadan, yoğun bir inşaat faaliyetiyle karasal ve sudaki yaşam alanlarını tehdit ettiğini anlatan Özdağ, “Hamsinin huzuru kaçacak” açıklamasını yaptı.

İŞTE, O KONUŞMA…