Sirkten kaçan sekiz deve ve bir lama polis tarafından bulundu

Sekiz deve ve bir lama, gece yarısı sirkten kaçtıktan sonra gezintiye çıktı. Polis kaçan sirk hayvanlarını Madrid'de yakaladı.

Sirkten kaçan sekiz deve ve bir lama polis tarafından bulundu

Sekiz deve ve bir lama, ufak bir gece gezintisi yaptı. Polis, hayvanların bir sirkten kaçtıktan sonra gece yarısı Madrid sokaklarında yürürken keşfedildiğini söyledi.

Sahipleri Quiros Circus, bu tuhaf kaçışın hayvan hakları aktivistlerinin düzenlediği bir sabotaj olduğunu iddia etti. Sirk hayvanları, güneydeki Carabanchel bölgesinde yerel saatle sabah 5 civarında dolaşırken görüldü.

Develer ve lama evleri olan sirkin bulunduğu bölgeden çok uzak olmayan bir yerde bulundular. Polis, hayvanların sağlıklı ve sağlam bir şekilde iade edilmeleri için hayvanlarla ilgilendi.

Sirk yöneticisi Mati Munoz, hayvanların muhafazasını sağlayan elektrikli çitin kesildiğini söyledi ve her yıl sirki protesto ettiğini iddia ettiği hayvan aktivistlerini suçladı. Munoz, iki hörgüçlü ve kalın tüyleri olan lama ve Baktriya develerinin sağ salim bulunduğunu da sözlerine ekledi.

Bactrian develerinin vatanları Orta ve Doğu Asya’nın çölleri ve bu hayvanlar zorlu koşullarda bile hayatta kalabilirler.

DAHA ÖNCE DE ASLAN KAÇMIŞTI

Daha önce de Kamboçya’nın başkenti Pnom Penh sokaklarında dolaşan bir aslan görülmüştü. Aslanın sahibi Çinli iş insanı Zhai Xinjiang, aslanı Hei Man’in işten atılan bir personel tarafından serbest bırakıldığını iddia etmişti.

Aslan sokaklarda dolaşırken görüldükten saatler sonra, çalışanı Zhai’yi aradı ve dört ayaklı yırtıcıyı düzgün beslenmediği için serbest bıraktığını iddia etti.

Büyük kedinin fotoğrafları ve klipleri, güvenli bir şekilde yeniden yakalanmadan önce internette paylaşıldı. Aslan daha sonra eve döndü.

Kafesinden kaçan aslan ve saldırdığı bakıcısının durumu açıklandı İlginizi Çekebilir Kafesinden kaçan aslan ve saldırdığı bakıcısının durumu açıklandı 14 aslan kaçtı: Evlerinizden çıkmayın İlginizi Çekebilir 14 aslan kaçtı: Evlerinizden çıkmayın
Loading...