Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sivaslılar ‘Saadettin Köpek’e pusu kurmak için belediyeden otobüs istedi
Sivaslılar ‘Saadettin Köpek’e pusu kurmak için belediyeden otobüs istedi
Sivas'ta, Diriliş Ertuğrul dizisinin 115'inci bölümünde tarihte de var olan Saadettin Köpek karakterinin Sivas'a geleceğini öğrenen Sivaslılar, Köpek'e pusu kurmak için hem telefonla arayarak hem de sosyal medya üzerinden Sivas Belediyesi ile iletişime geçerek otobüs istedi. Belediye yetkilileri ise sosyal medya üzerinden açıklama yapmak zorunda kaldı. Bu durum akıllara daha önce Kurtlar Vadisi dizisinde ölen Çakır karakteri için gazetelere ilan verilmesini ve cenaze namazının kılınmasını getirdi.
Yaşam 13 Nisan 2018 - 23:36

Sivas’ta, Diriliş Ertuğrul dizisinin 115’inci bölümünde tarihte de var olan ‘Saadettin Köpek’ karakterinin Sivas’a geleceğini öğrenen Sivaslılar, Köpek’e pusu kurmak için hem arayarak hem de sosyal medya üzerinden Sivas Belediyesi ile iletişime geçerek otobüs istedi. Taleplerin artması üzerine Belediye yetkilileri sosyal medya üzerinden açıklama yaptı.

resimid_4851481

Açıklamada “Kıymetli Yiğidolar. Diriliş dizisinin 115. bölümünde Saadettin Köpeğin Sivas Taşlıdere mevkiine geleceği ve pusu kurulması için vatandaşlarımızın Belediyemiz otobüsleri ile Taşlıdere’ye taşınacağı konusu doğru değildir. Çılgın Sivaslı Alpler. Lütfen senaryoya müdahale etmeyelim” denildi. Tarihte yaşamış olan Sadettin Köpek 1239 yılında, Sivas Subaşısı Hüsamettin Karaca tarafından öldürülmüştü.

Daha öncede Kurtlar Vadisi dizisinde ölen Çakır tiplemesi için Türkiye'de birçok ilde cenaze namazı kılınmış gazetelere taziye ilanları verilmişti.

DHA

DİRİLİŞ ERTUĞRUL DİZİSİNDEN ETKİLENEN SİVASLILAR, SAADETTİN KÖPEK'E PUSU KURMAK İÇİN SİVAS BELEDİYESİNDEN OTOBÜS İSTEYİNCE BELEDİYE YETKİLİLERİ SOSYAL MEDYA HESABI ÜZERİNDEN AÇIKLAMA YAPMAK ZORUNDA KALDI. (FOTO: İHA

DİRİLİŞ ERTUĞRUL DİZİSİNDEN ETKİLENEN SİVASLILAR, ‘SAADETTİN KÖPEK’E PUSU KURMAK İÇİN SİVAS BELEDİYESİNDEN OTOBÜS İSTEYİNCE BELEDİYE YETKİLİLERİ SOSYAL MEDYA HESABI ÜZERİNDEN AÇIKLAMA YAPMAK ZORUNDA KALDI. (FOTO: İHA)