Sizin aşk renginiz hangisi?

Renkler, pek çok konuda ipucu veriyor. Hazır Sevgililer Günü de bu kadar yaklaşmışken, renklerin aşk hayatımız üzerindeki etkisine bir göz attık ve bu konuda Nörolog Mehmet Yavuz’un sözlerine kulak verdik…

Sizin aşk renginiz hangisi?

Aşkın en tutkulu tonu: Kırmızı

kirmizi

Aşk dendiğinde pek çok kişinin aklına kırmızı gelir. Tutkunun rengi olarak da adlandırılan bu ton, toprak ananın enerjisini simgeler. Eğer sizin de aşk renginiz kırmızı ise dinamik olmayan bir ilişki sizi tatmin etmez. Duygularınızı yoğun yaşar ve sevgilinizden de aynı karşılığı beklersiniz.

Neşeli ilişkilerin vazgeçilmezi: Sarı

sari

Özel hayata dair favori renginiz sarı ise bu, hızlı, aktif ve heyecanlı bir insan olduğunuzun göstergesidir. Şakalaşmayı, flört etmeyi, hayranlık duymayı ve duyulmayı çok seven bu kişiler için aşk mutlaka mantıklı ve baştan çıkarıcı olmalı. Sürprizlerle dolu ilişkilerden yana olan sarıseverlerin en kötü yanı aldatmaya meyilli oluşları.

Şefkat ön plandaysa renginiz: yeşil

yesil

Erdemli ve huzurlu olmayı temsil eden yeşil renk, aşkta derinlik arayanların rengidir. Siz bir aşk insanısınız ve bağlanmayı seviyorsunuz. Naif tarafınız ilişkilerde fazla verici olmanıza yol açıyor. Yeşil tutkunları sevgilisinin iyi arkadaşıdır. Söz konusu cinsellik olduğunda duygular ön plandadır.

İlham veren bir aşkın kahramanı: Mavi

mavi

Duygularınız ilişkilerinizde yol göstericiniz oluyor ve hislerinizle hareket ediyorsanız, aşk renginiz mavi demektir. Hassas ve dinamik oluşunuz sayesinde aşkın ilham verici gücünü de ortaya çıkarmayı başarırsınız. Yeniliklere açıksınız. Sevgilinizin de aynı cesarette olmasını bekliyor ve özgür olmayı seviyorsunuz.

Kontrolcü bir aşık: Mor

mor

Duygularınız söz konusu olduğunda mor rengi tercih edenlerdenseniz, kontrolcü ve dikkatli bir yapıya sahipsiniz demektir. Kontrolcü yapınız ilişkilerinizde duygularınızı açığa çıkarma konusunda sorun yaratabilir. İlişkilerinizde daima sınırlarınız var ve sevgilinizin bu sınırları aşması hoşunuza gitmez. Ancak sizi gerçekten etkileyen durumlarda kontrolcü zırhınız düşebilir.