Sözcü Plus Giriş
GALERİ Sofranıza asla almamanız gereken besinler 5 Kasım 2017 03:04
1 ABD'de gıda güvenliği konusunda otorite kabul edilen Environmental Working Group, sağlıklı beslenmek ve vücut sağlığının normal dengesini devam ettirebilmesi için sofranızdan uzak tutmanız gereken yiyecekleri açıkladı. ​İşte Environmental Working Group'a göre sofranıza asla almamız gereken yiyecekler…
2 Jelibon ve şekerlemeler: Kullanılan katkı maddelerinin çocukların beynine benzinde bulunan kurşun kadar zarar verdiği ortaya çıktı.
3 Mikrodalgada pişen patlamış mısır: Araştırmaya göre mikrodalga fırında hazırlanması halinde paketteki bazı sağlığa zararlı maddeler patlamış mısıra karışıyor.
4 Organik olmayan yumurtalar: Organik olmayan yumurtalar fabrikasyon ortamda, antibiyotik, GDO'lu yemler ve hormonlarla çok kısa sürede büyütülen tavuklardan olan yumurtalardır. Tavukların hiçbir şekilde hareket edemediği, herhangi bir tahribat olmasın diye tırnakları ve hatta gagaları kesilen, hiç güneş görmeyen tavuklardır. Erkek civcivlerin doğar doğmaz çöpe atılır. Dişi civcivlerin hızla büyütülerek yumurtlamalarının sağlandığı, hızlı bir üretim-tüketim süreci başlar.
5 Organik yumurtada tavuklar asla kafeslerde ya da güneş görmeyen kapalı alanlarda yaşamazlar. Özgürce dolaşır, gezinir ve doğadan beslenirler. Yemleri hayvansal gıda içermediği gibi antibiyotik, hormon, GDO'lu gıda da içermez. Bu sebepten dolayı organik olmaya yumurtaları tüketmek son derece zararlıır.
6 Paketlenmiş olarak satılan bisküviler: Bisküvi ve krakerlerde her türlü margarinde bulunan bu madde kolesterol düzeyini arttırıyor ve kalp krizine neden olabiliyor. Yapılan araştırmalarda trans yağ tüketiminin her sene 50.000 zamansız kalp krizi ölümüne yol açtığını gösteriyor.