Sözcü Plus Giriş
GALERİ Soğanın birbirinden farklı kullanım alanları 2 Mart 2019 05:36
1 Günlük hayatımızda yemeklerimizin vazgeçilmezi olarak kullandığımız soğanın birçok farklı kullanım alanı olduğunu biliyor muydunuz? İnsan sağlığına oldukça faydalı olan soğan temizlik konusunda da bize fayda sağlıyor ve zoru lekelerin çıkarılmasına yardımcı oluyor. Peki soğanın bilinmeyen kullanım alanları neler? İşte soğanın birbirinden farklı bilinmeyen kullanım alanları...
2 OCAK TEMİZLİĞİNDE KULLANABİLİRSİNİZ: Ocakta unutulan yemek vakası hemen hemen hepimizin başına gelmiştir. Bu yüzden ocakta unutulup taşan yemek tüm kadınların kabusudur. Taşan yemeğin ardını temizlemek oldukça zorlayıcı bir durumdur. Ama bu durum artık kabusunuz haline gelmeyecek. Artıkları kolay bir şekilde temizleyebileceksiniz. Ocağın üzerine yapışıp kalan yemek artıklarını soğanla temizleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Evet yanlış duymadınız! Kuru soğan ile kirleri ovalayarak temizleyebilirsiniz.
3 PENCEREYİ TEMİZLERKEN KULLANIN! Soğanın yemekler dışında çok fazla kullanım alanı olduğunu söylemiştik. Soğanı pencere temizliğinde de kullanabilirsiniz. Özellikle de çıkmayan inatçı lekeleri çıkarmak için oldukça işinize yarayacaktır. Camlarınız bu yöntem sayesinde pırıl pırıl olacak.
4 IZGARA TEMİZLİĞİ YAPABİLİRSİNİZ: Aile ve arkadaşlar arasında sıklıkla yapılan etkinliklerden biri olan mangal günlerinde ızgaranızdan çıkmayan yemek artıklarını bir parça soğan yardımıyla temizleyebilirsiniz.