Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sokak hayvanları kafede ısınıyor
Sokak hayvanları kafede ısınıyor
Antalya'da soğuk hava nedeniyle sokak hayvanları Işıklar Caddesi üzerindeki mekanlara girerek ısınıyor. Kafelerin içindeki ısıtıcıların yanına yaklaşan sokak hayvanlarını gören müşteriler, onları rahatsız etmeden kahvelerini yudumluyor.
Yaşam 4 Aralık 2018 - 12:28

Soğuk ve yağmurlu havanın etkili olduğu son günlerde sokak hayvanlarının da düşünülmesi gerektiğini söyleyen kafe müşterisi Atilla Alperen Efe, “Kedi ve köpeklerden hiç rahatsız olmuyorum. Tam tersine daha samimi bir ortam oluyor. Kedi veya köpeklerin insanların arasında yatması, başkalarının gelip onları sevmesi, samimi bir ortam oluşturuyor. Onlar da canlı, bu soğuklarda kafalarını sokacakları bir yer arıyorlar. Sıcak bir ortam isteyip geldiklerinde zaten insanlara zarar vermiyorlar. İnsanların alerjisi olmadığı sürece, kimseye bir zararları yok” dedi.

SOKAK HAYVANLARINI MÜŞTERİDEN AYIRT ETMİYORLAR

Kafe çalışanı Abdullah Topçu, sokak hayvanlarını müşterilerden ayırt etmediklerini söyledi. Topçu, “Müşteriler geldiğinde nasıl mutlu oluyorsak, sokakta yaşayan canlılar geldiğinde de aynı duyguyu yaşıyoruz. Bizi tercih ettiklerini düşünüyoruz. Tabii ki onlar ısınmak ve barınmak için buraya geliyor. Müşterilerimizin rahatsız olmadığı bir durumda biz de müdahalede bulunmuyoruz. Büyük ölçüde geceleri de kafeye gelip yatıyorlar. Küçük yavru kedilerimiz de oluyor. Tüm sokak hayvanlarımızdan bizi tercih ettiği için memnunuz” diye konuştu.
resimid_6833041(DHA)