Sokak hayvanları modern sistemle ısıtılıyor

Başakşehir Belediyesi, misafir edilen sokak hayvanlarını, dondurucu soğuğa karşı yerden ısıtmalı sistemle koruyor.

Sokak hayvanları modern sistemle ısıtılıyor

Başakşehir Belediyesi, Sokak Hayvanları Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezinde  misafir edilen sokak hayvanları, dondurucu soğuğa karşı yerden ısıtmalı sistemle korunuyor.

Başakşehir Belediyesi, soğuk ve karlı günlerde sokak da yaşam savaşı veren sokak hayvanlarını yerden ısıtmalı barınak da misafir ediyor. 

Sağlık İşleri Müdürlüğü'ne bağlı Sokak Hayvanları Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi'nde sokak hayvanlarının tüm ihtiyaçları karşılanıp, tedavileri yapılırken, soğuktan etkilenmemeleri içinde yerden ısıtma sistemi yaptırıldı
Sokakta yaşayan hayvanların, kış aylarında daha özel bir bakım ve ilgiye ihtiyaç duyduklarını kaydeden Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Hatice Gülgönül, 24 saat hizmet veren özel bir ekip kurduklarını belirtti. Gülgönül, şunları söyledi:
“Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi'mizde sokaktaki minik dostlarımıza yönelik hem periyodik hem de yeni çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Yaz aylarında rutin olarak beslenme, su konusunda yaptığımız çalışmalar, kışın mevsim koşulları da ön plana çıktığı için barınma ihtiyacı önem kazanıyor. Kışın, hava ve mevsim koşulları dikkate alınarak doğaya, ormanlık arazilere düzenli mama ve yem bırakıyoruz. Sokak hayvanları için değişik yerlerde besleme istasyonları oluşturduk. 90 besleme istasyonumuza düzenli olarak sokak hayvanlarımız için mama ve su bırakıyoruz”

Sokak hayvanlarına yardım için 3 ayrı özel ekip oluşturduklarını da kaydeden Gülgönül, sadece sokak köpekleri, değil, kediler, güvencin ve serçe gibi kanatlı hayvanlara da hizmet verdiklerini belirtti. Gölgönül, şöyle dedi:
“Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezimizdeki barınaklarımızı da kış koşullarına göre hazırladık. Barınağımız, yerden ısıtmalı sistem ile ısıtılıyor. Ayrıca, merkeze bakıma muhtaç ve hasta olarak getirilen hayvanların tedavileri de yapılıyor. Vatandaşlarımızdan çevrelerinde bulunan sokak hayvanları için kapılarının önüne yaz-kış bir tas yemek ve su bırakmalarını istiyoruz. Ayrıca, hasta, bakıma muhtaç hayvanları 24 saat hizmete açık 444 06 69 numaralı telefona haber vermelerini istiyoruz.

 

Loading...