Sokak köpeğine Green Card!

Çorum’da bir hayvanseverin kent çöplüğünde inlerken videosunu çekip sosyal medyada paylaştığı sokak köpeğine ABD’den yardım eli uzandı.

Sokak köpeğine Green Card!

Çorum'da bir hayvanseverin kent çöplüğünde inlerken videosunu çekip sosyal medyada paylaştığı sokak köpeğine ABD'den yardım eli uzandı. ‘İnlek' adı verilen köpek ABD'de yaşayan bir Türk tarafından sahiplendi ve Los Angeles'a götürüldü.

ÜNİVERSİTEDE veteriner teknikerliği öğrencisi olan Gökçe Erdoğan, Çorum kent çöplüğünde sokak köpeklerini beslemeye gitti. Erdoğan, inlerken gördüğü siyah sokak köpeğinin videosunu sosyal paylaşım sitesinde paylaşınca ABD'de yaşayan bir hayvansever harekete geçti.

BİR BUÇUK AYLIK GEBEYMİŞ

Sokak hayvanlarına yuva bulmak için çalışmalar yapan Neslihan Gutman, köpeği ABD'de sahiplendirmek üzere genç öğrenciyle iletişime geçti. Bir buçuk aylık gebe olduğu belirlenen sokak köpeği, veteriner kontrolünde Amerika'ya götürülmek üzere özel bir hayvan nakil aracıyla İstanbul'a gönderildi.

KÖPEĞİN SEVGİ AÇLIĞI İÇİMİ BURKTU

‘İNLEK' adı verilen köpeğin 29 Şubat Pazartesi günü uçakla Los Angeles'a gönderileceğini belirten Gökçe Erdoğan, “Çöplükteki köpeklere yemek verirken ona rastladım. Çok aç olmasına rağmen yemeğe bakmadı. Kendisini sevdirmek istiyor, inliyor, sırnaşıyordu. Onun sevgi açlığından çok etkilendim. Çok zor şartlarda yaşamaya çalışıyordu. Artık daha iyi şartlarda olacak” dedi.

Green Card, ABD vatandaşı olmayan kişilerle onların eş ve 21 yaşın altındaki bekar çocuklarına; Amerika Birleşik Devletleri'nde ömür boyu oturma ve çalışma izni veren resmi belgedir.

Belgeleri hazır bugün uçuyor

Gökçe Erdoğan, siyah köpeğin videosunu sosyal medyada paylaştıktan sonra ABD'de köpekleri sahiplendiren bir organizasyondan Neslihan Gutman Gökçe'yle irtibata geçti. İnlek adı verilen köpeğin evrakları hazırlandı. ABD yolculuğu bugün başlıyor.

 

Loading...