Sosyal medya fenomeni Pucca serbest kaldı

Pucca ismiyle tanınan sosyal medya fenomeni Pınar Karagöz emniyetteki işlemlerin ardından serbest bırakıldı.

Sosyal medya fenomeni Pucca serbest kaldı

Ünlü sosyal medya kullanıcısı Pınar Karagöz, gözaltına alındığını dün twitter üzerinden yaptığı paylaşımla duyurdu.

“Az önce kapıya iki polis geldi, şu an emniyete gidiyoruz beraber. Sebebini de söylemiyorlar. Hakkımda hayırlısı.” diyerek paylaşım yapan Karagöz’ün Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü öğrenildi.

Pucca’nın, gözaltına alınma sebebinin, Twitter’da “15/07 Şafak Vakti 15 Temmuzda Seyircisiyle Buluşuyor” paylaşımı altındaki yorumundan kaynaklanıdığı öğrenildi.

ADLİYEYE GİDECEK

Emniyette ifade veren Pucca’nın bayram tatili sonrasında adliyeye gitmesi şartıyla serbest bırakıldığı belirtildi. Savcılığın soruşturma dosyasını da  “İkmalen” istediği öğrenildi.

BAŞKA DOSYADA ARANMASI VAR

Polis işlemleri sırasında Pınar Karagöz’ün başka bir soruşturma dosyasından arandığı ortaya çıktı. Anadolu Cumhuriyet Savcılığınca “Halkın bir kesimini sınıf din mezhep cinsiyet bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama” suçuyla ilgili arandığı öğrenilen Pucca bu konuyla ilgili de ifade verdi.

HAKARET İDDİASI

Pınar Karagöz'ün  soruşturmaya konu olan o mesajında “….Hala erkek denen aşağılık karaktersiz cinsiyetten hoşlanıyorum” dediği belirtildi. Hakaret iddilarıyla ilgili avukatı eşliğinde ifade veren Karagöz, serbest kaldığını kendi sosyal medya hesabından da duyurdu.

'Pucca' ismiyle tanınan sosyal medya fenomeni Pınar Karagöz gözaltına alındı İlginizi Çekebilir 'Pucca' ismiyle tanınan sosyal medya fenomeni Pınar Karagöz gözaltına alındı
Loading...