Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Suadiye Sahili’nde çocuklar için toplandılar
Suadiye Sahili’nde çocuklar için toplandılar
Önceki gün onlarca kişi çocuk istismarı ve cinayetlerine tepki olarak 'Çocuğuma Dokunma' sloganıyla Suadiye Sahili'nde bir araya geldi.
Emre ÇEVİK
Yaşam 7 Temmuz 2018 - 10:49

Beklenilenden az sayıda katılımın olduğu eylemde ünlü isimlere tepki yağdı. Katılımcılar sosyal medyadan paylaşım yapıp, eyleme katılmayan tüm ünlü isimler için “Onlar şov peşindeler. Bizleri burada yalnız bıraktılar. Klavye delikanlılığı hiçbirimizin çocuğunu korumaz” sözleriyle tepki gösterdiler.

dsc_6055

Sosyal medyadan yapılan çağrı üzerine önceki gün saat 18.00’de Suadiy Sahili’nde toplanan onlarca kişi, ellerinde pankartlarla çocuk istismarı ve cinayetlerine karşı eylem yaptı. Kadın, erkek ve çocuklardan oluşan grup, ‘Çocuğuma dokunma’ ve ‘Milletvekilleri değil, çocuklarımız dokunulmaz olsun’ sloganları atıldı.

ebru-destan

Eylemde Betül Arım, Koray Avcı, Ebru Destan, Gülşah Saraçoğlu ve Yasemin Şefkatli gibi ünlü isimler de yerini aldı.

koray-avci-1

Ünlü isimler “Yaşanan bu olaylar artık son bulsun. Çocuklarımızı koruyacak ağır yasalar çıksın. Eğitim düzeyimizin düzelmesi için çalışmalar yapılsın” şeklinde konuştular.

yasemin-sevkatli-2dsc_6102