Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sualtı güzelliklerini keşfetmeye var mısınız!
Sualtı güzelliklerini keşfetmeye var mısınız!
Uzun bayram tatilini yepyeni bir hobi edinmek veya var olan dalma hobinizi geliştirmek adına değerlendirmek istiyorsanız, Türkiye’deki altın dalış noktalarının yer aldığı mekanları 5 ana başlıkta ele alırsak, Antalya, Muğla, İstanbul, Balıkesir ve Çanakkale’yi sayabiliriz.
Yaşam 18 Ağustos 2016 - 01:20

Uzun bayram tatilini yepyeni bir hobi edinmek veya var olan dalma hobinizi geliştirmek adına değerlendirmek istiyorsanız, Türkiye'deki altın dalış noktalarının yer aldığı mekanları 5 ana başlıkta ele alırsak, Antalya, Muğla, İstanbul, Balıkesir ve Çanakkale'yi sayabiliriz. Bu noktalar, her yaz olduğu gibi bu Kurban Bayramı tatilinde de sualtı gezginlerini ağırlayacağa benziyor. Fakat her şeyden önce unutulmaması gereken, dalış brövenizi uzman ellerden almanızın gerekliliği ve önemi…

5

Türkiye'nin en revaçtaki dalış noktaları

Antalya'da; Kaş, Kalkan, Tekriova en gözde dalış rotaları arasında yer alıyor.  Muğla ise Bodrum'daki büyük resif, Fethiye'deki Afkule, Gökova'daki Kocadağ ve Datça'daki Hisarönüyle deniz keyfi yapmak ve deniz altındaki doğal güzelliklere tabık olmak açısından oldukça zengin bir alan. Balıkesir/Ayvalık, Çanakkale/Saros, İstanbul/Sivriada da dalış yapmak isteyenlerin tercih edebileceği diğer alanlar.

Batık keşfi sevenlere…

Meis Adası sualtına aşık kişilerin sık sık uğradıkları bir yer. Kaş açıklarındaki bu noktada otuz metreden sonra normalde göremeyeceğiniz pek çok denizaltı canlısıyla karşılaşabilirsiniz. Lagos ve orfoça gibi. 65 metre derine inecek kadar profesyonelseniz, 2. Dünya Savaşı'ndan kalma İtalyan keşif uçağı enkazını görebilirsiniz. Kaş'a gitmişken Kalkan'a da uğrarsanız, Sakarya batığı ile İngiliz kargo gemisi batığına mutlaka gitmelisiniz.

3

Erken saatte berrak su keyfi

Dalmak için en güzel rotalardan biri de Bodrum. Fakat erken saatlerde denize açılmanızda fayda var; eğer berrak suyun keyfini çıkarmak istiyorsanız. Özellikle Kargı Adası civarında dalış yapacaksanız, Kızıldeniz göçmeni balıklarla karşılaşmaya hazır olun.

6

Resifler arasında muhteşem yolculuk

Tatil tercihinizi Ayvalık'tan yana yapmayı düşünüyorsanız, burası dalış için pek çok farklı alternatifi bir arada sunan nadir noktalardan biri. Kırmızı mercanların görsel şölenine tanık olurken, gelincik balığı, orfoz ve ahtapot gibi farklı balık türlerini görüp fotoğraflarını çekebilirsiniz.

Mağaradan gökyüzüne

Afkule, Fethiye'ye gidip sualtı güzelliklerini mutlaka görmeniz gereken bir yer. Özellikle 70 metrelik yarığıyla deniz canlılarına ev sahipliği yapan büyük mağaradan gökyüzüne bakmak apayrı bir keyif.