Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Süreyya Paşa kabri başında anıldı
Süreyya Paşa kabri başında anıldı
Maltepe başta olmak üzere, İstanbul´un Anadolu yakasına birçok hizmetlerde bulunan Süreyya İlmen Paşa, ölümünün 64´üncü yıldönümünde kabri başında dualarla anıldı. Anmaya katılan vatandaşlara, Maltepe Belediye´si tarafından hayır lokması dağıtıldı.
Yaşam 6 Şubat 2019 - 17:03

Maltepe Belediyesi, İstanbul’un Anadolu yakasına birçok hizmette bulunan asker, siyasetçi ve iş insanı Süreyya İlmen Paşa’nın 64’üncü ölüm yıldönümünde, Süreyyapaşa Hastanesi bahçesinde yer alan kabri başında bir anma gerçekleştirdi. Anmaya Süreyya Paşa’nın yakınları, dostları, Maltepe Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri, meclis üyeleri, muhtarlar, siyasi parti ilçe başkanları, çeşitli sivil toplum kuruluşları, Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi görevlileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. 6 Şubat 1955 tarihinde vefat eden Süreyya Paşa’nın kabri başında düzenlenen resmi bir törende, dualar okundu ve lokma dağıtıldı.
(DHA)