Sürmene Yaylası’nda doğayı katleden uygunsuz yapılaşma sürüyor

Karadeniz'de imara aykırı kaçak yapılaşmanın eşsiz güzellikteki doğada yarattığı tahribat çevrecileri kahrediyor. CHP Trabzon Milletvekili, doğa katliamına dikkat çekmek için sosyal medya hesabından paylaşım üstüne paylaşım yapıyor. Pekşen, son olarak Sürmene'de yaylaya dikilen ve görenleri şoke eden devasa apartmana dikkat çekti.

Sürmene Yaylası’nda doğayı katleden uygunsuz yapılaşma sürüyor

Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Karadeniz’in eşsiz güzellikteki yaylalarının uygunsuz şekilde imara açıldığını söyleyerek şok eden bir fotoğraf paylaştı.

Karadeniz’in doğasını, ormanlarını ve yaylalarını korumak için büyük mücadele veren Pekşen, sosyal medya hesabından konuya yönelik sık sık videolar yayınlayarak kamuoyunu bilgilendirmeye çalışıyor.

Pekşen’in son paylaştığı fotoğraf ise görenlere “Yok artık” dedirtti. Milletvekili, paylaşımının altına, “Burası Trabzon Sürmene. Karadeniz yaylalarının nasıl yok edildiğinin göstergesi. İşte AKP’nin belediyecilik anlayışı” yazdı.

Haluk Pekşen, Sürmene’deki 50 hektarlık orman alanının yakılması ve dünyadaki ön önemli iki sarıçam ormanından biri olan Sürmene’de ormana betonarme villalar yapılmasını da sıklıkla gündeme taşıyor.

CHP'li vekil Haluk Pekşen, Sürmene'deki yapılaşmayı gözler önüne serdi! İlginizi Çekebilir CHP'li vekil Haluk Pekşen, Sürmene'deki yapılaşmayı gözler önüne serdi! Sürmene'de verilen söz tutulmadı, villa inşa edildi! İlginizi Çekebilir Sürmene'de verilen söz tutulmadı, villa inşa edildi! Abant'ta kaçak yapılaşmaya suç duyurusu İlginizi Çekebilir Abant'ta kaçak yapılaşmaya suç duyurusu