Tanem Sivar Dirvana, köpeklerini öldüren komşusunun evine ateş açtığını öne sürdü

Tanem - Edhem Dirvana çifti, köpeklerini zehirleyen komşularının havalı tüfekli tacizine maruz kaldı. Çok sevdikleri köpeklerini son derece zehirli tavuk etleriyle katleden komşularını savcılığa şikâyet eden çiftin evine yine aynı kişi tarafından havalı tüfekle ateş açıldığı ortaya çıktı. Kaçan şahsı jandarma arıyor.

Tanem Sivar Dirvana, köpeklerini öldüren komşusunun evine ateş açtığını öne sürdü

Sunucu Tanem Sivar Dirvana ve eşi Edhem Dirvana, kabus gibi günler geçiriyor. Bozburun’da bulunan evlerinin bahçesinde Django ve Pamuk adlı köpekleri komşuları tarafından zehirlenen çift yaşadıkları yıkımı atlatmaya çalışırken evlerine havalı silahla ateş açıldığı ortaya çıktı.

Sivar çifti, köpekleri Django ve Pamuk'u zehirlediğini iddia ettikleri komşularıyla ilgili hukuk mücadelesi başlatırken söz konusu şahsın evlerine havalı tüfekle ateş açtığını belirtti. Köpeklerinin zehirlenmesinin ardından olaya yönelik ayrıntılı açıklamayı Sözcü‘ye yapan Dirvana çifti şimdi de taciz edilmenin dehşetini yaşadıklarını belirtti.

Son yaşanan gelişmeyi gözyaşları içinde Hürriyet’e aktaran Tanem Sivar, “Adam önce evinden havalı tüfekle ateş etti bize doğru. Şu anda da bahçemize kadar geldi. Ne yapacağımızı bilemiyoruz, buralar çok karıştı. Jandarma geliyor. Can güvenliğimiz yok. Bu psikoloji yüzünden sütüm kesilirse bunun hesabını sorarım” dedi.

Dirvana çifti, daha sonra jandarma eşliğinde karakola gitti. Komşularının ateş açtıktan sonra kaçtığı, jandarmanın ise onu bulmak için yollarda kontrol başlattığını söyleyen çift, uzaklaştırma kararı aldırmak üzere de mahkemeye başvurdu. İfade vermelerinin ardından Sivar'ın anneannesinin Bodrum'daki evine geçen çift, oradan İstanbul'a dönecek. İstanbul'a dönüş tarihini bir ay öne çektiklerini söyleyen Sivar, “Can güvenliğimiz olmadığı için değil, burada o acıları yaşamamak için dönüşü öne çektik” diye konuştu.

Köpekleri öldürülen Tanem Sivar Dirvana ve Edham Dirvana Sözcü'ye konuştu İlginizi Çekebilir Köpekleri öldürülen Tanem Sivar Dirvana ve Edham Dirvana Sözcü'ye konuştu

 

Tanem Sivar'ın acı günü: Django ve Pamuk'u zehirlediler İlginizi Çekebilir Tanem Sivar'ın acı günü: Django ve Pamuk'u zehirlediler